Čuveni trener iz BiH u suzama završio karijeru, hteo da se bije sa huliganima: "Bio sam u ratu, ovo je ništa"
Vahid Halilhodžić (74), legendarni bosanskohercegovački trener, završio je svoju veliku trenersku karijeru na način koji niko nije mogao ni da zamisli. Umesto cveća, aplauza i počasnog špalira, dočekali su ga suzavac, maskirani huligani i prekid meča koji je obišao planetu.
Sve je počelo idilično. Na stadionu Nanta sve je bilo spremno za slavlje. Igrači su napravili počasni špalir, na teren su uz Vahu izašli njegovi sin i unuci, a krcate tribine su skandirale ime čoveka koji je zadužio fudbal. Ipak, idila je trajala samo 22 minuta.
Besni zbog ispadanja kluba u drugu ligu, navijači Nanta su pri rezultatu 0:0 protiv Tuluza napravili pravi pakao. Stotine maskiranih pristalica probilo je ogradu i utrčalo na teren bacajući baklje i pirotehniku. Dok su sudija Stefani Frapar i preplašeni fudbaleri bežali u svlačionice, jedan čovek je odbio da ustukne.
U trenucima opšteg haosa, Halilhodžić je krenuo direktno ka razjarenim huliganima. Članovi stručnog štaba i obezbeđenje su ga preklinjali da se povuče jer su navijači počeli fizički obračun, ali Vaha im je odgovorio rečenicom koja je momentalno postala viralna:
- Šefe, ne idite tamo, prebijaju jedan drugog! - vikali su mu saradnici.
- Bio sam u ratu, ovo je ništa! - odbrusio je legendarni trener, pokušavajući da urazumi masu.
Ipak, ni njegovo ogromno srce nije moglo da spasi utakmicu. Nakon konsultacija sa policijom, doneta je odluka o trajnom prekidu meča.
Shvativši da mu je najvažniji trenutak u karijeri nepovratno uništen, Halilhodžić se potpuno slomio. Kamere su zabeležile trenutak koji je rastužio sve ljubitelje fudbala – Vaha je u suzama napuštao teren, skrivajući lice rukama dok su oko njega odjekivali topovski udari.
Emocije nije mogao da zadrži ni na konferenciji za medije, gde je kroz plač govorio o svemu što se dogodilo.
(Telegraf.rs)
Video: Supruga ljubila Dejana Stankovića pored njihove ćerkice, emotivne scene na proslavi Zvezdine titule
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Marko
Trener velikog srca, bio u ratu! Ajmo Srbi aplauz za ovog....
Podelite komentar
Prle
Svugde u svetu huligani agresivno i bezobrazno ometaju normalan život.
Podelite komentar