≫

Makabi porazom povećao šanse Zvezdi za Top 8, Pešić preslišao Olimpijakos!

Zvezda je još uvek u igri

• 2

Košarkaši izraelskog Makabija poraženi su u neizvesnoj završnici od Himkija 91:94 i tako "podgrejali" nade Zvezde da može među 8 najboljih u Evropi.

>>>Zvezda razbila Valensiju trojkama Feldina i sačuvala teoretske šanse za top 8!

Velika borba vodila se u Tel Avivu. Šestoplasirana ekipa Himkija gostovala je Makabiju koji još uvek zvanično nije obezbedio mesto koje vodi u plej of i borbu za trofej najboljeg na Starom kontinentu. Junak meča bio je Žil, ujedno i najefikasniji na meču, koji je na 86:86 pogodio bitnu trojku za svoj tim.

Ekipu is Podmoskovlja predvodili su Žil i Aleksej Šved sa 24, odnosno sa 22 poena, dok je srpski internacionalac Stefan Marković utakmicu završio sa 5 postignutih poena.

Sa druge strane, Pjer Džekson postigao je 25 poena, a Dešon Tomas 16, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

Svakako, ovo je rezultat kojem su se najviše obradovali crveno-beli kojima je pobeda nad aktuelnim prvakom španije Valensijom 106:90, povećala nade da mogu, nekim čudom, do plejofa.

Podsetimo, da bi se to dogodilo potrebno je da se poklope rezultati, a mnogo toga zavisi od poraza Makabija i Baskonije.

U jednom od najzanimljivijih mečeva današnjeg dana Barselona predvođena trofejnim stručnjakom Svetislavom Pešićem, kao gost, održala je čas košarke ekipi Olimpijakosa, 90:63.

Katalonci od dolaska srpskog stručnjaka igraju kao preporođeni, a posle ubedljive pobede nad zvezdom u prošlom kolu, skalp su uzeli i trećeplasiranoj ekipi Olimpijakosa.

Prvo poluvreme, posle kog su gosti vodili samo poen razlike, nije ukazivalo da će jedna od najboljih ekipa Evrope ubedljivo izgubiti. Ipak, poslednje dve četvrtine domaćin nije imao rešenja za odbranu Barselone pa su za celo drugo poluvreme ubacili svega 25 poena a primili čak 50.

U pobedničkoj ekipi najviše se istakao Ante tomić sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 10 skokova, dok je u poraženoj ekipi prednjačili Printezis i Meklin sa po 14 koševa.