≫

Tesna pobeda Francuza nad Italijom, Furnije briljirao u drugom poluvremenu (VIDEO)

Samo dva poena viška za Trikolore na kraju

• 0
Košarkaška reprezentacija Italije Printskrin: Youtube

Tesnom pobedom protiv Italije rezultatom 82:80, košarkaška reprezentacija Francuske ostala je glavni kandidat za prvo mesto na pripremnom turniru u Šenjanu!

Francuzi sada imaju dve pobede i u utorak će se sastati sa Srbijom najverpovatnije za prvo mesto. Podsetimo, Orlovi u drugom kolu igraju protiv Novog Zelanda.

Evan Furnije je ubacio 29 poena, od čega je 21 viđen u drugom poluvremenu. Kreirao je veliku prednost u trećoj četvrtini (54:42), ali se ona u finišu istopila.

Điđi Datome je na pet minuta do kraja smanjio prednost Francuza na 69:67, da bi meč ušao u penal završnicu.

Belineli je sa 20 bio najefikasniji kod Italijana, a pratili su ga Galinari sa 15 i Đentile sa 14 poena.