≫

Španci bez milosti protiv Tunisa, spektakularno drugo poluvreme Furije!

Skariolov tim "prespavao" prvo, pa pregazio rivala u drugom poluvremenu

• 0

Poput Srbije i Italije, i Španija je "stotkom" počela Mundobasket, do koje je stigla furioznom igrom u drugih 20 minuta meča sa Tunisom - 101:62!

Trebalo je Špancima dobrih 20 minuta da uhvate prepoznatljiv ritam, Tunišani su u prvom poluvremenu imali i deset razlike na svom kontu, a Salah Medžri je kao lider "vukao" afričku selekciju sve dok je moglo protiv daleko kvalitetnijeg rivala.

Prednost Tunisa polako je počela da se topi sredinom drugog perioda, Rubio je držao sve konce igre u svojim rukama i razigravao saigrače, pa je pred poluvreme došlo do preokreta, ali je ono pravo od Španije viđeno tek u nastavku.

Neverovatna je bila selekcije sa Pirineja, napadački raznovrsna i čvrsta u odbrani, za šta rival nije imao rešenja, otud i dominantnih 59:23 za drugih 20 minuta!

Treća deonica bila je posebno upečatljiva od strane "Furije", taj deo igre završen je rezultatom 30:8.

U pobedničkom sastavu Rubio je bio najefikasniji sa 17 poena, imao je i 9 asistencija novi igrač Finiks Sansa i definitivno je da je on najveća snaga ovog tima.

Imaju, naravno, Španci još jakih aduta, a uz Rubija, još petorica su bila sa dvocifrenim košgeterskim učinkom: Ljulj 16, Huančo Ernangomez 13, Klaver i Ribas po 12, Gasol 10.

Kod Tunisa Medžri je bio bolji od ostalih sa 15 poena.