Bogdan majstorski "zavrtao" lopte o tablu, ali je "kamerunska zver" pokvarila žurku Kingsa!

Dobra partija Srbina u senci dominacije Embida

• 1
bogdan bogdanović Foto: youtube/Sports Videos

Bogdan Bogdanović imao je još jedno dobro šutersko veče u dresu Kingsa, naš as ubacio je 17 poena Filadelfiji, ali je Sakramento doživei poraz na terenu gde se malo koaj ekipa naigra - 97:91.

Bogdan je za 28 minuta imao 7/15 iz igre, 2/6 za tri, 1/2 za jedan, uz nekoliko majstorskih završnica pod košem File.

U dva navrata je Srbin bežao rivalima, a onda filigrantski "zavrtao" lopte na drugi obruč, o tablu, uz prekršaje rivala za koje je bio nedostižan.

Drugi Srbin u timu, Bjelica, postigao je sedam poena kao starter.

Sa 22 poena Badi Hild je bio najefikasniji kod gostiju, uz loše procente šuta (3/12 za tri), dok je drugi strelac bio Dedmon, koji je, kao i Bogdan, doprineo sa klupe - on sa 18 poena.

Na drugoj strani Filadelfija je najjačeg aduta imala u gorostasnom Džoelu Embidu, koji je nakon najlošije partije karijere (pre dve noći u Torontu - 0 poena), odigrao u skladu sa renomeom protiv Kingsa.

Kamerunac je u koš rivala izručio 33 poena, uhvatio i 14 lopti, i bio vodeća figura utakmice.

- Ovako bi trebalo stalno da igram. Posle prethodne utakmice, morao sam da budem agresivniji - rekao je Embid posle meča.

džoel embid Foto: Tanjug/Ap

Bila je ovo i utakmica karijere za "rukija" domaćeg tima Matisa Tibulea, koji je sa 15 poena u drugom poluvremenu skrenuo pažnju na sebe, čak bio drugi strelac ekipe. Priliku je dobio pošto Džoš Ričardson zbog povrede nije mogao da igra u drugom poluvremenu, pa je 22-godišnji momak iz Arizone prigrabio svoju šansu.

Filadelfiji je ovo bila 12. pobeda iz 18 utakmica, Kingsima 10. poraz iz 17 utakmica i trenutno je tim iz Kalifornije na devetoj poziciji u Zapadnoj konferenciji.

U Memfisu, bez Kavaja Lenarda, Klipersi su naneli poraz "Grizlijima" 121:119, uz četiti poena Marka gudurića za domaći tim.

Kod gostiju, "klipa" je odradila lavovski posao. Montrez Herel i Lu Vilijams ubacili su po 25 poena kao rezervisti, dok je pol džordž imao 22 na svom kontu ovog puta.

U poraženom sastavu Litvanac Valančijunas je bio daleko najbolji sa 30 poena, Krauder i "ruki" Dža Morant su dodali 20, a Džeren Džekson Džunior 17 poena.