≫

Težak poraz Partizana u Evrokupu: Anđušić nemilosrdan prema bivšem klubu

Crno-beli su bili favoriti na domaćem terenu, ali nisu to iskoristili

KK Partizan - KK Burž

Košarkaši Partizana poraženi su u Evrokupu i to na svom terenu od Burža 89:76, francuske ekipe koja nije igrala mečeve poslednjih 20 dana niti timski trenirala zbog problema sa igračima i koronom.

Ali, izgleda da je akumulirana snaga došla do izražaja na ovom meču. Crno-beli su igrali na domaćem terenu i samim tim su bili blagi favoriti, ali su odigrali jako loše i bez energije, tačnije katastofalno.

Ovo je treći poraz Partizana u ovom takmičenju, a sledeće nedelje dočekuju Huventud.

Burž, koji ima dosta internacionalaca, Amerikanaca, ali dvojicu srpskih igrača Luku Ašćerića i Danila Anđušića, koji je ubacio 23 poena, očitao je lekciju srpskom timu. Da li su zbog pauze od 20 dana bili tako odmorni i raspoloženi, ne zna se, ali su svakako odigrali na visokom nivou.

Zanimljivo je i to da je ekipu Burža vodio Boban Savović takođe bivši igrač Partizana, koji je menjao prvog trenera koji je bolestan.

Gosti iz Francuske su od samog starta nametnuli ritam igre, brzo agresivno i praktično stekli prednost od 10 poena 6:16 koju sz kasnije samo uvećavali.

PARTIZAN - BURŽ 76:89

(19:22, 21:35, 18:17, 18:15)

PARTIZAN: Mika 12, Miler Mekintajer 10, Zagorac 6, Pejdž 14, Dangubić 6, Gordić 15, Janković S., Angola, Veličković, Janković N 2, Tomas 6, Trifunović 5

BURŽ: Alen 4, Benitez 2, Korbi 5, Rajt 6, Ašćerić, Pelos 28 (7 sk) , Pikok 8, Dary Sanje, Skrub 3, Omić 10, Daval Braket, Anđušić 23 (10-11 bacanja,  3-9 za tri)

Partizan je uspeo da priđe na 19:22 na kraju prvog perioda i to je bilo sve.

Srpski tim je izgubio meč u drugom periodu koji je Burž dobio sa 14 razlike 21:35.

To su bili prelomni trenuci meča, jer su crno-beli igrali be energije. Spor bezidejan napad, loše kretnje, slab šut, a odbrana nikad slabija.

Gosti iz Francuske su to obilato koristili i sa distance, ali i iz reketa povećavali razliku do maksimalnih plus 20 (44:64) u 27. minutu meča.

TOK MEČA.

4. ČETVRTINA:

40. MIN: 76:89 KRAJ

38. min: 71:85 Partizan pokušava individualnim akcijama da uradi nešto, ali ne ide. Imali su priliku da spuste ispod 10 razlike, ali nisu poentirali.

35. min: 65:77 Definitivno je Partizan pojačao tempo, ali kasno su krenuli. Pejdž je nastavio da sipa trojke, ali kasno. Gosti imaju osetnu prednost.

32. min: 62:74 Počela je poslednja četvrtina, četvrtina nade za crno-bele. Dobro su otvorili spustili na minus 12.

3. ČETVRTINA:

30. min: 58:74 Prava šteta što Partizan nije uspeo da spusti razliku ispod 10 poena u ovoj četvrtini jer bi imali šanse. Ovako ostalo je malo nada da mogu da se vrate i preokrenu. Šćepanović je rotirao sve igrača, a u igu je ušao i Brajan Angola.

28. min: 52:70 I dalje ubedljiva prednost gostiju, bori se Partizan, ali još uvek nikako da pronađe igru koja bi mogla da da rezultat. Danilo Anđušić igra kao u transu, ubacio je vezanih pet poena i malo "ubio" nadu crno-belih da mogu do preokreta. Ima ukupno 20 poena.

24. min: 44:62 Bivši igrač Partizana, Danilo Anđušić nema milosti prema svom nekadašnjem klubu. Rešeta trojke sa svih pozicija i već je sakupio 15 poena.

22. min: 42:57 Partizan je zaigrao jače odbranu na startu drugog poluvremena, ruka na liniji dodavanja, uspeli su da osujete dva napada gostiju.

2. ČETVRTINA:

20. min: 40:57 Ubedljivo vođstvo Burža u "hramu košarke" . Ali najveća zanimljivost je što ekipa nije irgala dve utakmice Evrokupa, ni prvenstva , čak 10 dana bez treninga. Burž je u potpunosti nadigrao Partizan u svim elementima, a sam podatak da su dali 35 poena za četvrtinu i skoro 60 za poluvreme.

Kod Partizana najefikasniji Gordić sa 7 poena, dok je šest ubacio Pejdž.

17.min: 31:46 Partizan ne igra loše samo u odbrani, već i u napadu. Čak dve "žive" lopte su im uzeli na dodavanju igrači Burža. Bez energije igraju crno-beli

15. 28:40 Odlično šutiraju trojke igrači Burža, za sada su na 4-7 i to je razlog ovog vođstva. Jako slaba odbrana Partizana na šutu

12. min: 21:28 Ponovo Francuzi prave mini prednost sa tri vezana koša, a Partizan je ponovo ušao slabo u četvrtinu.

1. ČETVRTINA:

10.min: 19:22 Partizan se vratio u meč, ali i dalje ima zaostatak, ali je to sada podnošljivo. Pejdž je doneo ubrzanje igre i koševe, pošto je nanizao šest poena za tri minuta. Sa druge strane Omić je ubacio 8 poena.

7. min: 11:16 Mini serija Partizana, trojka Trifunovića i zakucavanje Mike, ali je sve krenulo iz odbrane..

6. min: 6:16 Još uvek crno- beli ne mogu da pronađu pravu igru. Burž igra mnogo poletnije i organizovanije i imaju prednost.

3. min: 4:12 Loš početak Partizana, Šćepanović reaguje tajmautom i u igru ubacuje još jednog plejmejkera Gordića.

2. min: 2:8 Burž počinje meč trojkom, a zatim i košem Omića na ziceru. Partizan je počeo sa petorkom Miler Mekintajer, Dangubić, Tomas, Nikola Janković i Zagorac.