Novi poraz Partizana u Evrokupu: Crno-beli bez energije u Krasnodaru

Srpski predstavnik je u dva navrata stizao veliku razliku, ali nije mogao da preokrene meč

Partizan - Lokomotiva

Printskrin: Sportklub

Košarkaši Partizana  poraženi su u 3. kolu Top 16 faze Evrokupa od ekipe Lokomotive Kubanj sa 74:67.

Crno-beli sad imaju skor 1-2, dok Lokomotiva ima isti skor 1-2 kao i Trento.

Ono što je bitno je da poraz nije visok, a da se sledeće nedelje igra revanš u beogradu, kada Partizan mora da pokuša da dođe do pobede veće od 7 poena razlike. Veličković je predvodio ekipu sa 15 poena, dok je Jaramaz dao 13.

Printsrkin: Sportklub

Partizan je igrao bez Rašona Tomasa koji je lakše pobređen kao i Miler Mekintajera sa kojim je u raskidu ugovora.

Partizan je odigrao dobro samo uvodnih nekoliko minuta (11:13), a nakon toga sve do kraja poluvremena, punih 12 minuta je imao loše izdanje.

Lokomotiva je imala čak i plus 11 prednosti (32:21) u jednom momentu, ali ipak, crno-beli su uspeli do poluvremena da spuste na pristojnih 37:30.

U nastavku meča, Partizan kreće mnogo ofanzivnije u napadu i uspeva da serijom 10:3 dođe do izjednačenja 40:40. Od tada se igralo egal u trećoj četvrtini (45:46) sve do pred kraj ovog perioda.

Nesportska lična greška Zagorca na 50:49 za Lokomotvu u poslednjem minutu trećeg perioda. je donela četiri poena domaćima koji odlaze sa plus 5 na mini odmor (54:49)

Početak poslednjeg perioda obeležila je Lokomotiva sa 5-0 za plus 11 (60:49). Izgledalo je da je gotovo i da će razlika biti i veća.

Ipak, Partizan se ne predaje lako. Kapiten Veličković, koji je retko igrao ove sezone, pokazao je iskustvo i sa dve trojke, uz podršku i Jaramaza smanjio prednost 67:62 u 36. minutu.

Međutim, posle novog tajmauta Lokomotiva pravi novih 5-0 seriju i rešava meč.

LOKOMOTIVA - PARTIZAN 74:67

(19:17, 18:13, 17:19, 20:18)

LOKOMOTIVA: Kamings 15, Hervi 2, Motovilov 2, Kalnietis 10, Ilnitski 3, KLalinov 7, Kuzminskas 12, Linč 9, Dolin, Martjuk, Kroford 14, Emčenko

PARTIZAN: Mika 2, Zagorac 8, Pejdž 12 (5sk) Dangubić 3 (7sk) Stefanović, Jaramaz 11, Veličković 15 (5sk) Perkins 3, Janković 8, Trifunović, Mozli 5

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

4/4

40. min:  74: 67 KRAJ

39. min: 72:62 Bori se Partizan, ali je i dalje 10 poena prednosti na minut i po pre kraja.

37. min: 72:62 Posle tajmauta Lokomotive reakcija i 5-0 za ruski tim za ponovnih 10 razlike.

36. min: 67:62 Kapten Novica Veličković sa dve trojke i Jaramaz jednom vraća Partizan u život i na minus pet

32. min: 60:49 Nova serija od 5-0 ekipe Lokomotive donosi opet maksimalnih 11 poena prednosti.

3/4

30. min: 54:49 Prava šteta za Partizan. Zagorac je napravio nesportsku i domaći tim je iz jednog napada ubacio četiri poena bacanje plus trojku za plus pet-

28. min: 45:46 Ekipe su u egalu i smenjuju se u vođstvu,mnogo bolja igra Partizana. Šutem spolja je ovorio reket i sada Janković može da iskreira i poene sa zicera.

23. min: 40:40 Agresivna igra Partizana je dala rezultat, plus je u napadu proradio Markus Pejdž sa dve trojke kao dogovr Kalnietisu i rezultat je egal

22. min: 37:32 Nastavlja se utakmica u Krasnodaru, Partizan mora da priži svoje najbolje izdanje ako želi trijumf. Odmah su krenuli agresivno, ali je Mozli napravio 4. ličnu grešku.

2/4

20. min: 37:30 Lokomotiva je imala i 11 poena prednosti, pretio je totalni raspad, ali je uspeo da se vrati. Ruski tim ima odličan procenat šuta od 64% za dva poena ali mizernih 20% za tri. Partizan šutira 45% za dva i 25% za tri poena. Najefikasniji je Veličković sa 7 i Jaramaz sa 6 poena. Partizan je imao dosta izgubljenih lopti čak 10 za poluveme.

15. min: 31:21 Ruski tim ima već dvocifrenu prednost. Problem Partizana je u igri pod košem, nema raspoloženog igrača a Erik Mika se ne snalazi najbolje. Moraće da se oslone na učinak bekova.

13. min: 27:19 Lokomotiva ima prvi put osetniju prednost, Partizan se muči da pogleda ka košu, a kamoli da postigne poene. Jaka odbrana ruske ekipe.

1/4

10.min: 19:17. Ipak, crno-beli ne daju Lokosima da se odlepe. Zaustavili su seriju i uspeli da ostanu u egalu.

8. min: 18:14 Serija ekipe Lokomotive 7-0 u psolednjih 3 minuta. Partizan je imao 11:14, ali je dozvolio previše lakih poena iz kontranapada.

5. min: 11:13 Partizan dobro igra, posebno u napadu, gde su efikasni Jaramaz sa 4 i Veličković sa 7 poena.

2. min: 6:4 Partizan je počeo u petorci Jaramaz, Pejdž, Veličković, Dangubić, Mozli. Igra se dosta brzo sa brzim rešavanjem napada.