≫

Da li postoji bolja četvrtina? Košarkaš Karšijake zadivio svet, dao svih 28 poena svog tima u 1/4 utakmice!

- Ja ratujem sam - reči su pesme Riblje Čorbe koje bi opisale ovog košarkaša

• 0
Bonzi Kolson, Pinar Karsijaka Printskrin: Youtube / ACC Digital Network

Košarkaši Karšijake pobedili su Bahčešehir sa 90:81. Ništa čudno, ne toliko bitna utakmica šampionata Turske, no zbog igrača Karšijake, Bonsija Kolsona, ona dobija sasvim novu dimenziju.

Američki košarkaš je meč završio sa 41 poenom, od kojih je 28 postigao u prvoj četvrtini koju je njegova ekipa dobila sa 28:15. Tako je, on je postigao svih 28 poena svog tima u prvih 10 minuta.

Bonsi Kolson će nakon ove utakmice privući pažnju klubova, pogotovo njegovo šutersko izdanje, gde je u prvoj četvrtini imao perfektan skor od sedam pogodaka iz sedam pokušaja za tri poena.

Njegovim saigračima je trebalo punih 15 minuta, odnosno četvrtina i po, kako bi probacili loptu kroz obruč.

Kolson je u nastavku meča usporio svoj ritan, ali je ipak uspeo da na svoj konto doda još koševa i meč završi sa 41 poenom.