≫

Partizan nije jedina sila u Evrokupu, Lokomotiva poslala jaku poruku crno-belima

Ruski sastav deklasirao Andoru u okviru grupe u kojoj je i beogradski tim - prvi favorit za osvajanje takmičenja

• 2
evgenij pašutin

Košarkaši Lokomotive Kubanj u velikom stilu startovali su u ovogodišnjem Evrokupu - deklasirali su špansku Morabank Andoru rezultatom 93:82!

Krajnji rezultat nikako ne svedoči verno o igri mačke i miša u Krasnodaru. Prvi utisak koji se nameće posle meča je da je Pašutinov tim mogao, da je stiskao gas, da osramoti goste, koji su pred sam kraj 3/4 bili u zaostatku od 26 poena (72:46).

Bilo je jasno šta se sprema gostima već posle prve četvrtine kada je rezultat glasio 25:8 za Lokomotivu u tom delu meča. Sve dalje bila je stvar rutine za moćni ruski sastav koji će, jasno je posle ovakve dominacije, biti najjači rival Partizana u osvajanju Grupe A.

Podsetimo, od ove sezone 10 ekipa formira jednu grupu.

Kod Lokomotive daleko najjači utisak je ostavio Džonatan Motli koji je odigrao gotovo savršenu napadačku partiju i garnirao je sa 29 poena (10/12 za dva, 9/10 za jedan) - za indeks 39!

Fenomenalan je bio bivši košarkaš Los Anđeles Klieprsa i ovosezonsko pojačanje ruskog kluba, uz njega i plejmejker Darius Tompson sa perfektnih 20 poena - 8/8 za dva i 4/4 sa penala.

Još jedan Amerikanac nosio je domaći sastav do ubedljive pobede, nezadrživ je bio i Erik Mekalum sa 18 poena.

Na strani poraženog tima jedina svetla tačka bio je bivši bek Partizana Kodi Miler-Mekintajer, jedini "dvocifreni" kod Andore sa 19 poena.

Kod gostiju, vredi pomenuti učinak mladog srpskog talenta Marija Nakića, koji je stao na 6 poena za 20 minuta.