Budućnost ostvarila važnu pobedu u Laktašima, Igokea nije mogla bez Starksa

Prvi abaligaški meč za Podgoričane u novoj godini

• 0

Košarkaši Budućnosti slavili su na gostovanju protiv Igokee u Laktašima rezultatom 82:79 u okviru 17. kola ABA lige.

Izabranici Aleksandra Džikića imali su kontrolu nad rezultatom tokom gotovo čitavog toka meča, a presudnu prednost stekli su u trećem kvartalu. Nakon prve četvrtine u kojoj je Budućnost imala +4, u drugoj je na snazi bio egal, pa se na poluvreme otišlo sa poenom prednosti podgoričke ekipe.

Već na otvaranju drugog poluvremena Budućnost je napravila seriju od 8:0 i stekla, ispostaviće se, neuhvatljivu prednost za Igokeu. Najviše što su košarkaši Dragana Bajića prišli košarkašima iz Podgorice jeste upravo minus tri na 79:82, na kraju je Igokea imala čak i napad za produžetak, ali domaći košarkaši nisu uspeli da ga realizuju.

Igokea je na ovom meču nastupila bez Markela Starksa, koji je juče neočekivano prešao u Fenerbahče i to za, prema rečima Igora Dodika, lep novac. Ipak, njegovo odsustvo se danas osetilo i možda bi rezultat bio drugačiji da se on našao u timu.

Podgoričane su do pobede vodili igrači iz unutrašnje linije. Najefikasniji je bio Vili Rid sa 15 poena, kojima je pridodao i devet uhvaćenih lopti. Dvocifreni su bili još Vladimir Micov i Filip Barović sa po 10 poena. U poraženom sastavu najbolju partiju pružio je Džejms Robinson koji je ubacio 19 poena, uhvatio četiri, a podelio šest lopti.

Nakon ovog poraza Igokea se nalazi na skoru 8-7, dok je Budućnost upisala 11. pobedu u sezoni uz koje ima i tri poraza.