
Uroš Trifunović napustio reprezentaciju i zaputio se za Tel Aviv
Srpski reprezentativac, Uroš Trifunović, neće biti deo sastava Srbije na predstojećem Evropskom prvenstvu, iako je početkom priprema trenirao sa reprezentacijom pod vođstvom Svetislava Pešića.
Bek, koji je iza sebe imao veoma dobru sezonu u Tofašu, našao se na širem spisku i priključio se Orlovima u Beogradu, ali je povreda onemogućila da odigra prijateljske utakmice i konkuriše za mesto u timu.
Umesto nastavka sa državnim timom, Trifunović se seli u Izrael, gde će postati član Makabija iz Tel Aviva, a upravo danas putuje da se priključi novim saigračima.
Odluka da ne bude deo dvanaestorice bila je očekivana, što je i sam selektor Pešić nagovestio najavivši razgovor sa mladim igračem.
U međuvremenu, srpska reprezentacija se priprema za poslednji test pred Evrobasket, duel protiv Slovenije u beogradskoj Areni, pred punim tribinama. Prvi meč na šampionatu Orlovi će igrati u Rigi 27. avgusta.
(Telegraf.rs)
Video: Trener Pafosa posle "rušenja" Zvezde na Marakani: "Mi smo dobri prijatelji, čestitao mi je..."
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.