Penjaroja zabrinut pred jedan od najvažnijih mečeva Partizana u ABA ligi
Trener košarkaša Partizana Đoan Penjaroja izjavio je pred utakmicu sedmog kola Top 8 faze ABA lige da njegova ekipa mora da unapredi igru u odnosu na prethodna tri meča i da ima pravi pristup protiv Cedevita Olimpije.
Košarkaši Partizana gostovaće u nedelju, na Uskrs, od 17 časova Cedevita Olimpiji u dvorani "Stožice u Ljubljani. Duel dolazi nakon neuspeha u Evroligi protiv Efesa i Žalgirisa, odnosno ranije u ABA ligi protiv Budućnosti.
- Moramo dobro da se pripremimo, jer nas očekuje važna utakmica protiv Cedevita Olimpije. Potrebno je da imamo pravi pristup i da budemo spremni na čvrstu i zahtevnu utakmicu, s obzirom na to da Cedevita igra veoma dobro na domaćem terenu. Takođe, moramo da unapredimo našu igru i budemo na višem nivou nego u prethodne tri utakmice - rekao je Penjaroja, a prenosi sajt kluba.
Košarkaš Partizana Karlik Džons naveo je da "crno-beli" moraju da budu fokusirani i svesni važnosti utakmice.
- Pobeda u nedelju bi bila velika za nas, omogućila bi nam prednost domaćeg terena pred plej-of. Ne smemo da se osvrćemo na skorašnje poraze, potrebno je da se držimo zajedno. Malo se mučimo sa energijom i porazima. Teško je biti nasmejan i raspoložen kada gubiš, ali moramo da znamo da je ulog veliki i da moramo da budemo maksimalno fokusirani - izjavio je Džons.
Partizan je drugoplasirani na tabeli ABA lige sa 19 pobeda i tri poraza, koliko ima i vodeći Dubai, dok se Cedevita Olimpija nalazi na šestom mestu sa učinkom 12-10.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Penjaroja posle poraza od Žalgirisa govorio o ostanku Karlika Džonsa: "On može dobro da objasni..."
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.