≫

Srbija posle peteraca potopila Hrvatsku!

U vaterpolo klasiku Delfini su ovoga puta bili bolji od Barakuda

• 7

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku 11;9, posle peteraca u meču 3. kola Evropa kupa.

Obe selekcije nastupile su u skoro najačim sastavima, a posle neizvesnog duela i četiri odigrane četvrtine bilo je 7:7.

Zanimljivo, Srbija je povela preko Duška Pijetlovića, da bi potom tokom većeg dela susreta "jurila" vođstvo rivala, koje je u jednom momentu bilo i 5:2 u finišu druge četvrtine. Na kraju, u poslednjem napadu Dušan Mandić je golom, posle dodeljenog igrača više došla do peteraca i pobede.

Filipović, Prlainović, Jakšić i Mandić su pogađali za Srbiju, dok su kod Hrvata precizni bili Ćavi Garsija i Fatović. Golman Srbije Branislav Mitrović je odbranio udarac Jokovića, dok je Vukićević u penal seriji pogodio stativu.

Srbija naredni meč u Svetskoj ligi igra protiv Rumunije na svom terenu 19. februara naredne godine.

Da podsetimo, Srbija je prva na tabeli grupe D Evropa kupa sa pet bodova, druga je Hrvatska sa četiri, dok je poslednja Rumunija bez bodova.