Nemačka posle drame srušila Hrvatsku i prošla u polufinale SP

Domaćin Svetskog prvenstva bio je u izgubljenoj situaciji, ali se izvukao, mada su Hrvati tvrdili da su oštećeni

• 12
Rukomet Nemačka -Hrvatska Foto: Ap/Tanjug

Rukometaši Nemačke pobedili su Hrvatsku sa 22:21 (11:11) i plasirali se u polufinale Svetskom prvenstvu. U dramatičnom finišu Nemci su uspeli da preokrenu rezultat posle jednog "sumnjivo" dosuđenog probijanja hrvatskog igrača kod rezultata 21:20.

Nemci su tako uz Francuze postali drugi polufinalisti šampionata.

Inače, domaći tim je imao prednost sve vreme, a u 50. minutu je vodio 18:15, ali tada sledi serija selekcije Hrvatske od 4-0 za 19:18. u 57. minutu. Usledila je velika borba, Hrvati su održavali prednost od jednog gola, a onda se desio sporni momenat tog probijanja Karačića u 59. minutu kod 21:20 za Nemce.

Oni su u sledećem napadu dali gol za 22:20, a Hrvati su uspeli samo da smanje rezultat. Najbolji strelci kod selekcije Hrvatske bili su Štrlek i Karačić sa po 4 gola, dok je Viede za Nemce postigao šest.