≫

Neverovatno! Pritisak Turaka naterao sudiju da bez čelendža promeni odluku! Terzić se krstio u čudu!

Ovo je jedan od presudnih momenata koj je uticao da Turkinje osvoje set i zaigraju kao u transu

• 11

Odbojkašice Srbije igraju finale Evropskog prvenstva Ankari protiv domaće selekcije Turske, što možete pratiti OVDE, a velika drama, borba za svaki poen, kao i pritisak Turaka na sudije koji je dao rezultat, viđen je u 4. setu.

Naime, prilikom rezultata 8:7 za Srbiju, Tijana Bošković je posle smeča osvojila poen, jer je lopta otišla u aut. Međutim, usledio je pritisak na sudije, kako od strane selektora, tako i od strane ostalih odbojkašice i glasne publike, pa je sudija Agneška Mihalik "popustila" i bez čelendža promenila svoju odluku i pripisala poen Turkinjama za 8:8.

Sa druge strane, selektor Srbije Zoran Terzić u čudu je posmatrao dešavanja na terenu i jedino što je mogao da uradi je da se prekrsti.

Odbojkaška reprezentacija Srbije Foto: Tanjug/AP

Bio je to momenat kada su Turkinje zaigrale mnogo bolje, na momenat i povele i unele dodatnu dramu u nastavak meča. Zanimljivo, posle ove odluke odbojkašice Turske zaigrale su kao u transu i uspele da izjednače na 2:2.

Momenat u kojem sudija pod pritiskom Turaka menja odluku, pogledajte u videuna početku teksta.

Da podsetimo, Srbija je u polufinalu pobedila Italiju u četiri seta, a Turska je takođe sa 3-1 bila bolja od Poljske.