• 0

Još jedno zlato za srpske kajakaše

Posle Branka Lagundžića na K1 500 do zlatne medalje je došao i Đorđe Antonijević na K1 200

• 0

Đorđe Antonijević, mladi srpski kajakaš, osvojio je zlatnu medalju u jednosedu na 200 metara na regati Olimpijskih nada u Segedinu!

junior je odlično izveslao celu trku, s obzirom da je poveo od samog starta i nije dozvolio konkurentima da ugroze njegovu vodeću poziciju. Đorđe je kroz cilj prošao u vremenu 37.41, sa 62 stotinke prednosti u odnosu na rivale.

- Ne znam šta da kažem. Trka je bila veoma teška. Od samog starta sam krenuo jako i nisam znao koji sam, ali sam dao sve od sebe do kraja. Spremao sam se za ovo takmičenje nekoliko puta i konačno mi se ostvario cilj za ovu godinu. Završavam juniorsku kategoriju na najbolji mogući način i nadam se da ću ovako da nastavim i u seniorskoj kategoriji„, rekao je Đorđe posle dodele medalja.

Srebro i bronzu osvojili su domaći takmičari. Drugi je kroz cilj prošao Akoš Oros (38.03), dok je iza njega stigao Krištof Keresteš (38.21).

Branku Lagundžiću koji je takođe veslao u finalu, takmičenje na najkraćoj deonici završio je na četvrtom mestu. Branku koji je juče osvojio zlato u jednosedu na 500 metara, medalja u K1-200 izmakla je za trinaest stotinki.