Srpkinje bez titule prvaka Evrope: Malo su Lekić i Cvijić da bi se pobedio branilac titule

Vajpers je odbranio titulu u Ligi šampiona za rukometašice

• 0
ŽRK Vajpers, Andrea Lekić

Rukometašice norveškog Vajpersa osvojile su Ligu šampiona, pošto su u finalu završnog turnira najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja u Budimpešti savladale mađarski FTC rezultatom 28:24 (14:13).

Ekipa iz Kristijansanda je treći put uzastopno stigla do titule evropskog šampiona. Najefikasnije u pobedničkom timu bile su Siniva Amalija Nes Andersen i Ana Vjakireva, koje su postigle po šest golova.

U poraženoj ekipi najbolje su bile Andrea Lekić i Emili Bolk sa po pet pogodaka, dok je Dragana Cvijić postigla tri.

Rukometašica Vajpersa Ana Vjakireva proglašena je za najbolju igračicu (MVP) završnog turnira Lige šampiona. Treće mesto osvojio je Đer, koji je pobedio Esbjerg 28:27.