≫

Vreme čitanja: oko 4 min.

Kraj za rukometašice Srbije na Svetskom prvenstvu: Vodile na odmoru protiv Poljske, pa potpuno pale u nastavku

S. T.

Vrlo težak poraz na naše devojke

• 15
Rukometašice Srbije Foto: MN Press / Ivica Veselinov

Rukometašice Srbije poražene su i na otvaranju druge faze Svetskog prvenstva u Danskoj, pošto su uprkos boljoj igri u prvom poluvremenu, rivalke iz Poljske uspele da preokrenu u nastavku i da ostanu u igri za plasman dalje, za razliku od našeg tima koji je ostao bez matematičke šanse za tako nešto - 21:22.

Naše devojke su odigrale sjajno prvo poluvreme, ali su zatim potpuno pale u nastavku meča, punih 10 minuta skoro nisu uspele da podignu pogodak, što je rezultovalo time da Poljakinje stignu do preokreta.

Uopšte nije delovalo posle prvih 30 minuta da Poljska može do preokreta. Naše devojke su jako dobro branile i gradile igru Poljske, zaustavljale brzi centar na adekvatan način i uglavnom su imale prednost od tri do četiri gola.

Međutim, kako je krenuo nastavak meča, došlo je do velikog obrta. Pre svega je Poljska uspela da izbaci iz ritma naše rukometašice u napadu, jer osam minuta nisu naše gol, a onda su počele da buše i odbranu rivalki.

Malo po malo se topila prednost, pokušao je to da u startu saseče selektor Bregar, ali nije uspeo. Poljska je nastavila u istom ritmu i momentalno je stigla do velikog preokreta.

Do kraja meča smo gledali veliku rezultatsku klackalicu. Malo je sa jedne strane vodio rivalski tim, malo je bilo nerešeno, ali je Poljska baš na tri minuta do kraja prvi put povela sa dva gola prednosti, što se ispostavilo kao presudno.

Iako je naša selekcija imala poslednju šansu da uzme barem remi, na kraju je doživela poraz.

Tok meča ste mogli da pratite na Telegraf Sportu.

Srbija - Poljska 21:22 (13:10)

TOK MEČA

21:22 - Naše devojke nisu iskoristile napad, vreme je iscurilo posle tajmauta Poljske i to je to.

21:22 - Poslednji minut je u toku.

21:22 - Još ima nade. Gol za Janjušević sa sedmerca.

20:22 - Prvi put na ovom meču imamo dva gola manjka. I deluje da će sada biti teško to nadoknaditi. Tajmaut Bregara.

20:21 - Gol za Poljakinje, opet Kobilinska...

20:20 - Ali odmah ide gol naših devojaka!

19:20 - Sada Poljakinje imaju i igračicu više... Balsam postiže gol momentalno. Gubimo.

19:19 - Nerešeno je! Sada smo i kompletni... Alžirci opet sa vrlo problematičnom odlukom. Sedam minuta do kraja.

18:19 - I opet vodi Poljska golom Matuščik.

18:18 - Nastavlja se velika borba, nerešeno je, a poljske rukometašice imaju igračicu više u ovim momentima.

16:17 - Vode Poljakinje. Vrlo, vrlo, vrlo loša igra našeg tima u nastavku.

15:15 - Ne, ne, ne... Izjednačile su Poljakinje. Nadamo se da će se naše dame prenuti. Tajmaut Bregara.

14:12 - Konačno gol! Ali ne vredi, odmah brzi centar Poljske...

13:11 - Alžirci slobodno možemo da kažemo da nastavljaju da se brukaju sa odlukama danas. Ne samo na našu štetu, nego i na štetu Poljske. Zaista ogroman broj grešaka za jednu utakmicu na ovako visokom nivou.

13:11 - Sedam minuta i Srbija i dalje nije dala gol u drugom poluvremenu. Doduše, zaista je podigla Poljska nivo igre u odbrani.

13:11 - Sudijske odluke su katastrofalne u ovim momentima. Alžirci su totalno pogubili konce igre. Očit prestup nisu videli kod napada Poljske.

13:11 - I Poljakinje stižu preko Košnjijak do prvog gola u drugom delu.

13:10 - Tri minuta su prošla, a i dalje nema niti jednog gola u drugom poluvremenu. Jako dugački napadi Srbije i Poljske.

POLUVREME (13:10) - Poljakinje nisu uspele da daju gol iz poslednjeg napada, tako da na pauzu odlazimo sa vrlo dobrih +3.

13:10 - Pogodak Bojičić! Jako važan, još 15 sekundi do kraja...

12:10 - Šteta, šteta, uspevaju Poljakinje da nam sada priđu na samo dva gola minusa. Bitan napad sledi. Još minut do kraja poluvremena.

12:8 - Iako su nas Alžirci sada osakatili, uspeli smo da postignemo gol iz važnog napada!

11:7 - Nastavlja se zaista velika borba. Poljakinje dobro trče u kontri, a sada se naš tim provukao. Malo je sada i alžirski sudija preterao i isključio Sanju Radosavljević.

9:5 - Nastavlja se velika borba, Poljakinje imaju igrača manje i sada možemo da iskoristimo ovu šansu da se dodatno odlepimo.

8:4 - Bravo, bravo, bravo! Sjajno igra Srbija! Čak i sa igračem manje smo "preživeli" i sada smo na +4.

6:4 - Auh, kakav promašaj Poljakinje! Težak sa sedmerca. Promašila je ceo gol. Naše dame se drže na tih +2.

5:3 - Uspele su naše devojke da uhvate ritam i to nakon što je Poljska ostala sa jednim igračem manje.

4:2 - Poljska je uspela da se pridigne i golovima Vijertak i Koblinske je smanjila na dva gola razlike.

4:0 - Ma, bravo devojke! Kakav sjajan start, Poljakinje za sada nemaju nikakvo rešenje za naš napad, a ni odbranu!

2:0 - Dobar početak naših rukometašica koje su uspele da zaustave Poljsku u odbrani i da postignu dva gola za prva četiri minuta meča!