≫

Vreme čitanja: oko 3 min.

Vaterpolisti Srbije potopili i Nemce na Evropskom prvenstvu i približili se prvom mestu u grupi!

S. I.

Druga deonica presudila, protiv Malte treba odraditi posao

• 4
Vaterpolo Srbija Foto: Jerko Grubisic / imago sportfotodienst / Profimedia

Vaterpolo reprezentacija Srbije upisala je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu pošto je uz malo muke u prvom kvartalu ipak relativno lako porazila Nemačku rezultatom 14:6. Ova pobeda faktički je Delfinima donela prvu poziciju, koja će ipak morati da se potvrdi u poslednjem kolu.

To u prevodu znači da bi najverovatnije i potencijalan šokantan poraz od Malte sa određenim brojem golova bio dovoljan za lidersko mesto u grupi Divizije 2, ali naravno da su naši igrači u tom duelu ogromni favoriti.

Od početka susreta Delfini su držali sve pod kontrolom, iako je bila potrebna puna deonica kako bi kvalitet došao do izražaja. Prvi gol na meču bio je delo Dušana Mandića posle dva i po minuta vaterpola, ali je Šiper doneo poravnanje ubrzo. Još dva puta do kraja prvog kvartala Srbija je dolazila do vođstva i sa 3:2 se otišlo na prvu kraću pauzu.

Ključnu seriju napravili su Nemanja Vico i opet Mandić na početku drugog kvartala, uz podršku golmana Branislava Mitrovića. Nemačka je samo nakratko smanjila minus na dva, a do poluvremena je bilo i do tada maksimalnih plus četiri za izabranike Uroša Stevanovića (8:4).

Prazan hod početkom drugog poluvremena rival nikako nije kažnjavao, pa je faktički pogodak Vica za 9:5 bio i presudan. Od tog momenta rival je u pravom smislu reči "zgažen" i pobeda je do kraja duela duplirana.

Marko Radulović je i u ovom meču bio najefikasniji igrač sa 4 gola, Dušan Mandić je dao 3, po 2 Nemanja Vico i Nikola Jakšić, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Strahinja Rašović, Sava Ranđelović i Nemanja Ubović. Na drugoj strani po dva pogotka dali su Šuce, Streleckij i Šiper.

Srbija - Nemačka 14:6 (3:2, 5:2, 2:2, 4:0)

Tok uživo

IV četvrtina

14:6 - Srbija upisuje ubedljivu pobedu!

13:6 - Dva relativno brza gola za Srbiju , drugi daje Nikola Jakšić i tako zaključava sudbinu protivnika.

11:6 - Radulović se upisuje i u poslednjem kvartalu.

III četvrtina

10:6 - Ranđelović siguran za novih četiri gola viška.

9:6 - Šiper je treći nemački vaterpolista sa dva pogotka.

9:5 - Dugo nije bilo gola u trećem kvartalu, Nemci ipak to ne koriste u fazi napada, a Vico na dva i po minuta do isteka vremena kažnjava.

8:5 - Šuce realizuje isključenje Petra Jakšića i otvara drugo poluvreme.

II četvrtina

8:4 - Radulović za mirnu razliku pred pauzu.

7:4 - Denis Streleckij pogađa sa pet metara.

7:3 - Gol i za Strahinju Rašovića. Kanonada u prvoj polovini ove četvrtine.

6:3 - Sada se golovi nižu kao na traci, Nemanja Ubović vraća plus tri.

5:3 - Isključenje Radulovića iskorišćeno, Fin Šuce upisuje Nemačku u drugoj deonici.

5:2 - Branislav Mitrović sjajno brani, a Mandić postiže drugi gol na susretu. Ovo su potencijalno trenuci kada se rival lomi.

4:2 - Prvi put na meču dolazimo do plus dva, Nemanja Vico!

I četvrtina

3:2 - Peti gol na prvenstvu Marka Radulovića, potrebna je dobra odbrana da bi se vođstvom zatvorio prvi kvartal.

2:2 - Ekspresno izjednačenje Streleckija. Rival ima priključak i ne dozvoljava odvajanje Srbiji.

2:1 - Nikola Jakšić vraća vođstvo uz malo sreće i nakon odbitka.

1:1 - Nemci dolaze do poravnanja sa pozicije centra, strelac Nik Šiper. Ušli smo u drugu polovinu prve četvrtine.

1:0 - Dušan Mandić otvara meč posle dva i po minuta, koristimo igrača više.

Pre meča

Tek deveto mesto zauzela je Srbija na prošlom EP i upravo zbog toga se sada kroz niži "rang" probijaju do nokaut faze. Izrael je u prvom kolu osetio svu snagu našeg tima (22:1) dok će Nemci već biti nešto teži zalogaj.

Rival je u prvoj rundi savladao Maltu 18:13 i i dalje sanja o potencijalnom prvom mestu koje će najverovatnije voditi na Francusku u osmini finala.

Delfini u takmičarskim duelima nikada nisu imali problema sa Nemačkom, ali za nauk i oprez je susret odigran 18. decembra u sklopu priprema za šampionat i poraz našeg sastava od 11:9.