Da li je moguće?! Orlovi u šokantnoj završnici prosuli +3 i pobedu protiv Islanda!

L. I.

Šteta...

• 44
Srbija-Island Foto: Tanjug.rs/AP

Rukometaši Srbije odigrali su nerešeno 27:27 protiv Islanda u okviru prvog kola Evropskog prvenstva u rukometu.

Izabranici Tonija Đerone odigrali su izuzetan meč, posebno u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 11:10.

U prvom delu meča posebno su se istakli čuvari mreže Halgrimson i Milosavljev. Islanđani su u dva navrata imali prednost od tri gola, ali je naša selekcija uvek uspevala da drži priključak za rivalom.

Vredi napomenuti i da su golmani obe ekipe u prvih 30 minuta sakupili 18 odbrana. Islanđanin je imao 10, dok je Milosavljev upisao dve manje.

Srbija je u nastavku igrala fenomenalno, imala dva gola prednosti u uvodnim trenucima drugog dela, imala u 39. minutu i +3, kada je na semaforu stajalo 17:14 u korist našeg tima. Kada u napadu nije bilo rešenja odgovornost je preuzimao Đorđić i pogađao.

Ipak, i kada se činilo da će izvojevati pobedu, to se nije dogodilo. Prvo je Island iskoristio napad, da bi Đorđić na 30 sekundi pre kraja izgubio loptu što je skandinavski sastav iskoristio i došao do boda.

Vremena za tugovanje nema jer Orlove već u nedelju od 20.30 časova očekuje duel sa Mađarskom.

TOK MEČA

II POLUVREME

30. minut - 27:27 - Neverovatno. Srbija je nesmotrenom igrom ispustila dva gola prednosti

28. minut - 25:27 - Traži selektor Toni Đerona minut odmora. Fantastična prilika za naš tim.

26. minut - 24:26 - Lepa prednost za naš tim,

25. minut - 23:25 - Odlični Pešmalbek pogađa za +2 Srbije!

24. minut - 22:24- Fenomenalan pogodak Petra Đorđića.

23. minut - 22:23 - Vraća se Island. Posle brzog pogotka iz kontre, koriste i sedmerac.

22. minut - 20:23 - Maaaarsenić! Odlična igra našeg tima!

21. minut - 20:22 - Pogađa Vejin sa zemlje, ali Kristijanson pogađa na drugoj strani

20. minut - 19:21 - Odlični Vanja Ilić pogađa za velikih +3, ali Island odgovara istom merom

18. minut - 18:20 - Fenomenalno deluje naša selekcija. Petar Đorđić je proigrao Bogdana Radivojevića koji je zatresao mrežu

17. minut - 18:19 - Ponovo je precizan Elison nakon što je presekao napad našeg tima.

15. minut - 17:19 - Elison koristi priliku i pogađa sa levog krila. Na drugoj strani pogađa fenomenalni Lazar Kukić

14. minut - 16:18 - Fenomenalni Vanja Ilić pokazuje da se odlično snalazi i na mestu pivota.

13. minut - 16:17 - Ekspresno odgovaraju Islanđani i sa dva brza gola ulaze u egal.

12. minut - 14:17 - Fenomenalna igra Srbije. Prvo je Kojadinović pogodio, da bi Pešmalbek doneo našoj selekciji +3!

10. minut 14-15 - Elison koristi zicer i smanjuje prednost našeg tima.

9. minut - 13:15 - Koooojadinović! Kakva minijatura Uroša Kojadinovića, i ponovo imamo dva gola prednosti

6. minut - 13:14 - Odlična finta i pogodak Lazara Kukića! Deluje naša selekcija fantastično u ovim trenucima

5. minut - 13:13 - Islanđani koriste sedmerac i dolaze do izjedančenja.

3. minut - 12:13 - Novo izjednačenje, ali Vejin ekspresno vraća prednost našoj selekciji! Bravo, Orlovi!

2. minut - 11:12 - Vodi naša selekcija! Đorđić izvanrednim udarcem cepa mrežu Islanda

1. minut - 11:11 - Pogađa Bogdan Radivojević!. Na drugoj strani isključen je Marsenić, a Milosavljev zaustavlja sedmerac!

I POLUVREME

30. minut - 11:10 - Pešmalbek! Odlično koristi asistenciju na "crti" i pogađa mrežu.

29. minut - 11:9 - Probudila se naša selekcija. Borzaš je pogodio i vratio nas na gol zaostatka, ali je Kristijanson ekrpesno odgovorio.

27. minut - 10:8 - Ponovo je skandinavska selekcija imala tri gola prednosti, ali je Borzaš smanjio odličnim pogotkom.

25. minut - 9:7 - Odlični Islanđani u kontri, ponovo imaju dva gola prednosti. Na drugoj strani Milosavljevića zaustavlja Halgrimson

23. minut - 8:7 - Pogađa Jonson uz dosta sreće i vraća prednost svojoj reprezentaciji. Fantastični Milosavljev zaustavlja udarac sa krila!

21. minut - 7:7 - Mnogo bolja igra naše selekcije posle tajm-auta. Novi gol za Srbiju postiže Nemanja Ilić. Pešmalbek u kontri donosi izjedančenje!

20. minut - 7:5 - Odlični Bogdan Radivojević koristi šansu i pogađa sa desnog krila.

19. minut - 7:4 - Islanđani sa dve brze kontre odlaze na +3. Toni Đerona je prinuđen da zatraži tajm-aut.

17. minut - 5:4 - Pogađa Gudjonson sa krila i donosi vođstvo svojoj reprezentaciji. Island ne koristi sledeći napad jer su u kontri pogodili prečku, dok je na drugoj strani zaustavljen Radivojević.

16. minut - 4:4 - Fenomenalan pogodak Magnusona. Milosavljev nije imao šansi

15. minut - 3:4 - Peta odbrana Dejana Milosavljeva! Kakav rukometni rat u Olimpijskoj dvorani u Minhena. Marsenić postiže gol za vođstvo naše selekcije.

14. minut - 3:3 - Odlična finta i pogodak srednjeg beka Srbije Lazara Kukića

13. minut - 3:2 - Elison je siguran sa sedmerca. Prvo vođstvo Islanđana na meču.

11. minut - 2:2 - Bravure Dejana Milosavljeva u ovom trenutku. Naša selekcija imala napad ali je oštrim prekršajem zaustavljen Bozaš. Arbitri će pogledati snimak, a Vidarsonu preti direktan crveni karton.

8. minut - 2:2 - Ne koristi Miloš Kos napad, dok Islanđani preko Elisona dolaze do izjednačenja.

6. minut - 1:2 - Dobra igra naše reprezentacije u ovom trenutku. Borzaš je pogodio za vođstvo, da bi Islanđani izjednačili posle brzog centra. Srbija je do vođstva došla posle cepelina, strelac je bio Nemanja Ilić, dok na drugoj strani greše Islanđani

5. minut - 0:0 - Halgrimson beleži već treću odbranu, a isključenje je zaradio Miloš Kos zbog udarca u predelu lica. Milosavljev je uspeo da odbrani sedmerac Magnusena!

3. minut- 0:0 - Nepropisno je zaustavljen Lazar Kukić i arbitri pokazuju isključenje za Island. Iz igre izlazi Jonson.

2. minut - 0:0 Odlična odbrana Miloša Kosa, zaustavljen je i drugi napad Islanđana, međutim, na drugoj strani njegov udarac je zaustavljen.

1. minut - 0:0 - Utakmica je počela. Istakao se odmah Dejan Milosavljev koji je zaustavio udarac Palmarsona. Ne uspevaju ni naši. Kos je šutirao, ali je Halgrimson na mestu.

SRBIJA: Cupara, Kos, Abutović, Borzaš, Milosavljević, Kojadinović, Radivojević, N. Ilić, Pušica, V. Ilić, Vejin, Kukić, Đorđić, Pešmalbek, Marsenić, Milosavljev.

ISLAND: Gustavson, Smarason, Palmarson, V. Kristjanson, Elison, Jonson, G. Kristjanson, Gislason, Magnuson, Valensija, Viđarson, Arnarson, Gudđonson, Trastarson, Olafson, Halgrimson.

Utakmici prisustvuje oko 4.000 gledalaca.

PRE MEČA

Srbija je dobila izuzetno tešku grupu na samom startu turnira, pošto se osim Islanda bori i sa Mađarskom i Crnom Gorom, dok će samo dve najbolje ekipe otići dalje.

Kada je reč o međusobnim duelima između Srbije i Islanda, ove reprezentacije su igrale četiri puta jedna protiv druge, obe selekcije su upisale po jednu pobedu, dok je dva puta ishod bio nerešen.

Ono što bi moglo da uplaši Orlove, jeste činjenica da Island već u sedam uzastopnih utakmica ne zna za poraz, dok je naša selekcija igrala potpuno promenljivo tokom pripremnog perioda za ovaj turnir.

Pred pomenuti duel selektor naše reprezentacije pohvalno je govorio o Islandu, te istakao da imaju najbolji individualni napadački kvalitet na svetu.

- Naša grupa je najujednačenija na prvenstvu. Četiri ekipe koje u svakoj utakmici mogu da prevagnu na svoju stranu i to će sve biti teški i izazovni dueli. U drugim grupama, favoriti su izrazitiji, dok kod nas to nije slučaj. Verujem u mogućnosti svog tima, ali Island je ekipa koja ima igrače sa možda najboljim individualnim kvalitetima u napadu. Imaju dosta igrača koji mogu da naprave razliku u igri ‘jedan na jedan’. Dosta trče i drže visok tempo, ali znamo svoje prednosti i trudićemo se da ih adekvatno iskoristimo - rekao je selektor naše reprezentacije.