≫

Japanci i Senegalci odigrali za dušu navijača, blizu su osmine finala! (VIDEO)

Sjajano bi bilo da vidimo ova dva tima u nokaut fazi, pokazali su odličan fudbal i u međusobnom duelu završenim rezultatom 2:2

• 2

Reprezentacije Japana i Senegala odigrale su nerešeno u drugom meču za oba tima u grupi H, bilo je uzbudljivih 2:2 u Jekaterinburgu, pa su sada obe selekcije još bliže ostvarenju cilja, plasmana u osminu finala.

Japan i Senegal imaju po četiri boda ispred Kolumbije i Poljske, koje su bez bodova, ali igraju kasnije za ostanak u igri za plasman dalje.

Navijači su mogli da uživaju u utakmici, bilo je golova, šansi, preokreta i na kraju egal kojim više mogu biti zadovoljni Senegalci budući da je Japan imao zrelije šanse i pokazao više u završnici akcija.

Samuraji su ispoljili upornost veliku kao planina, dva puta su gubili, oba puta se vraćali, pa će u poslednjem kolu sami krojiti sudbinu protiv Poljske u meču gde bi im i bod, a u nekim varijantama i poraz, bio dovoljan za prolaz.

Honda matira Senegalce, za 2:2 u Jekaterinburgu Foto: AP/Tanjug

Japanci slave gol Honde Foto: AP/Tanjug

Zlatni džoker Samuraja: Keisuke Honda Foto: AP/Tanjug

Strelac prvog gola na utakmici bio je Sadio Mane, koji se našao na pravom mestu nakon intervencije Kavašime.

Ofanzivac Liverpula doneo je veliko slavlje Senegalu, ali su Japanci u nastavku bili ti koji su diktirali igru i bolje kreirali na polovini rivala, za to su i nagrađeni sa nizom šansi i golovima.

Izjednačio je u 34. minutu Inui majstorskim udarcem iz šesnaesterca, bio je to savršen udarac, kifla koja je bežala od Ndiajea i završila u "maloj mreži".

U nastavku se tek rasplamsala borba, Japanci su opasno kidisali u periodu povoja drugog poluvremena. Baš u tom intervalu Osako je propustio šansu utakmice (sam pred golom na centaršut sa krila, promašio čitavu loptu), potom je Inui pogodio prečku...

Obično za ovakve promašaje sledi kazna, izuzetak nije bila ni ova utakmica: Senegal je uzvratio za novo vođstvo koje je stiglo u koprodukciji Sabalija i Vaga - prvi je solo akcijom izbacio čuvara, poslao loptu na drugu stativu, gde je Vag silovito "zakucao" u mrežu.

Senegalska piramida radostiFoto: Tanjug/AP

Međutim, ni novo vođstvo nije skresalo krila Samurajima - ponovo su udarili jako i ponovo izjednačili.

Najčuvenije ime Japanaca, Honda, koji je u 72. minutu zamenio Kagavu, šest minuta kasnije našao se u pravo vreme na pravom mestu i matirao Ndiajea, koji je pre toga kiksnuo prilikom intervencije, a Japanci ga surovo kaznili.

Do kraja meča, nije bilo previše uzbuđenja, obe selekcije su se zadovoljile remijem, pa će u poslednjem kolu imati dobre pozicije da održe prvo i drugo mesto i odu u sanjanu osminu finala.

JAPAN - SENEGAL 2:2

(Inui 34, Honda 78 - Mane 12, Vag 71)

Japan: Kavašima, Šođi, Nagatomo, Šibasaki, Haraguči (od 75. Okazaki), Kagava (od 72. Honda), Inui (od 87. Usami), Osako, Hasebe, Sakai, Jošida

Senegal: K. Ndijae, Kulibali, Gana, Sane, Mane, Sabali, A. Ndiaje (od 65. Kojate), B. Ndijae (od 81. Badoje), Ismalila, M. Niang (od 86. Dijuf), Vag.

Sadio Mane proslavlja pogodak Foto: Tanjug/AP

Navijači Japana u Jekaterinburgu Foto: Tanjug/AP

Predstavljamo reprezentaciju Senegala u samo 2 minuta!

Predstavljamo reprezentaciju Japana u samo 2 minuta!