Evo zbog čega je Bosna i Hercegovina na poslednjem mestu u grupi na Svetskom prvenstvu
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je na solidan način započela Svetsko prvenstvo, pošto su remizirali sa Kanadom - 1:1. Vodili su Zmajevi do samog kraja meča i to golom Jova Lukića, rođenog Šapčanina, a izjednačio je Kajl Larin na samom kraju.
Bosna i Hercegovina je tako došla do boda, koji bi mogao da bude jako važan u daljem toku takmičenja, pogotovo jer je i Švajcarska napravila kiks u prvom kolu, gde je remizirala sa Katarom, takođe sa 1:1 i sada su sve ekipe izjednačene.
Međutim, čak iako sve četiri ekipe imaju isti broj bodova, istu gol razliku, isti broj datih golova... Bosna i Hercegovina se nalazi na poslednjem mestu, zašto?
Jednostavno, pošto su sve ekipe identične, došlo je i do sortiranja na tabeli zbog fer-plej pravila. Odnosno, Bosna i Hercegovina se nalazi na poslednjem mestu jer su dobili najviše žutih kartona.
Švajcarska je zaradila samo jedan žuti karton protiv Katara i zato je na prvom mestu. Kanada i Katar imaju po dva žuta kartona, ali je Kanada bolje rangirana na FIFA rang listi, zbog čega se nalazi na drugom mestu, dok je Bosna i Hercegovina poslednja jer je dobila tri žuta kartona.
(Telegraf.rs)
Video: Veljko Ražnatović o treninzima u Rusiji, odricanju, narednom rivalu, sparinzima sa Cvjetićaninom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
MM
Anti fudbal ekipa,sa ragbi taktikom
Podelite komentar