Dete mu preminulo pred utakmicu života, on postigao gol na Svetskom prvenstvu i zaplakao
Svaki gol u nokaut fazi Svetskog prvenstva nosi posebnu težinu, ali pogodak Kodija Gakpa u meču Holandije i Maroka imao je mnogo dublje značenje.
Napadač Holandije doveo je svoju reprezentaciju u vođstvo u 72. minutu meča šesnaestine finala u Montereju, a odmah nakon gola slomile su ga emocije.
Gakpo i njegova partnerka Noa van der Bij saopštili su u subotu da je njihova nerođena beba preminula tokom trudnoće.
Sa velikim porodičnim gubitkom koji je i dalje bio svež, Gakpo je posle pogotka spustio glavu na travu i nije mogao da zadrži suze. Gol je postigao posle sjajne asistencije Krisensija Samervila, a nakon što je zatresao mrežu ostao je da leži na terenu, pre nego što je ustao vidno potresen.
Njegove suze obišle su svet, a saigrači su mu odmah pritrčali u zagrljaj. Gotovo čitava reprezentacija Holandije okupila se oko Gakpa kako bi mu pružila podršku u jednom od najtežih trenutaka u njegovom životu.
Gakpo i Noa van der Bij dobili su prvo dete, sina Samuela, 2025. godine, a samo nekoliko nedelja pred početak Mundijala objavili su da očekuju drugo dete. Nažalost, trudnoća se završila tragično.
Duel u Meksiku otišao je u produžetke kasnije, pošto je Diop postigao gol za 1:1 u prvom minutu sudijske nadoknade.
(Telegraf.rs)
Video: Erik Kojzek oduševio navijače Partizana, ovo je poručio pred odlazak na glavni deo priprema
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.