≫

Nadal nastavlja pohod ka odbrani titule: Preslišao Gruzijca i zakazao duel sa Timom!

Posle 3 sata i 20 minuta Rafa je uspeo da prođe dalje

• 2

Branilac titule na US Openu Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale, pošto je pobedio Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije posle u četiri seta, 6:3, 6:3, 6:7, 6:4.

Španac je pobedio 37. tenisera na ATP listi posle tri sata i 20 minuta. Nadal je u prva dva seta tri puta oduzeo servis protivniku i poveo sa 2:0, a gruzijski teniser osvojio je treći set posle taj-brejka sa 8:6.

>>> Federer počistio uspavanog Kirjosa, sad je Novak na potezu!

Trenutno najbolji teniser sveta je u četvrtom setu poveo sa 3:1, Basilašvili je izjednačio na 3:3, da bi Španac poveo sa 5:3 i posle prve meč lopte obezbedio prolaz u četvrtfinale.

Nadal će u četvrtfinalu igrati protiv Austrijanca Dominika Tima, u reprizi finala Rolan Garosa, kada je Španac bio uspešniji.