≫

Krajinović ispao u Melburnu, Hrvat došao do preokreta za 1/8 finala!

Borna Ćoruić bolji od našeg igrača u četiri seta

• 0

Srbija je ostala samo na jednom predstavniku na Australijan openu, pošto je Filip Krajinović poražen od Borne Ćorića u 3. kolu rezultatom 6:2, 3:6, 4:6, 3:6!

Meč je trajao više od dva i po sata, a zanimljivo da je ovo njihov prvi međusobni susret.

Krajinović je odlično otvorio meč i bez velikih problema je stigao do 6:2 u prvom setu, uz dva brejka.

Brejk je zatim uzeo i Hrvat na početku drugog seta i vrčlo brzo je poveo sa 3:0. Krajinović je u 9. gemu imao dve brejk lopte da se u potpunosti vrati u igru, ali se Borna odbranio i iskoristio svoju prvu set loptu za 1:1 u setovima.

Mučio se Krajinović na svoj servis Foto: AP/Tanjug

Hrvatu je jedna brejk bio dovoljan i u 3. setu! Napravio ga je pri rezultatu 3.3, i to nakon što je iskoristio svoju treću šansu. Krajinović ovoga puta nije dobio šansu da povrati servis i vrlo brzo je gubio sa 2:1 u setovima.

Igra Srbina se potpuno raspala u nastavku i Ćorić je poveo sa 4:0. Zatim je Filip vratio jedan brejk, ali onda i izgubio servis pri rezultatu 5:3 što je bio njegov kraj na AO.

Ćorić će u narednom kolu igrati sa boljim iz duela Luka Puj – Aleksej Popirin.