Krajinović posle Tima, "oduvao" i Fučoviča: Srbin za polufinale Sinsinatija sa Raonićem

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale Mastersa Sinsinati pobedom nad Martonom Fučovičem u dva seta

• 2
Filip Krajinović Foto: Tanjug/AP

Krajinović je posle velikog trijumfa nad Dominikom Timom (6:2, 6:1), drugim nosiocem turnira pokazao da on nije bio slučajan i protiv Fučoviča koga je dobio preslikanim rezultatom za sat i pet minuta igre.

I sve to uprkos činjenici da se srpski igrač u prvom setu mučio na svojim servisima i dvaput ih je gubio.

Sreća je što ni Mađar nije briljirao u svojim gemovima, pa je brejk prilika bilo na pretek, a brejkova još više. Zanimljivo je da je Fučovič prvi svoj servis gem osvojio tek u šestom gemu drugog seta!

Prvi brejk je napravio Krajinović za vođstvo 2:0 u prvom setu, kada je krenuo niz od četiri gema bez sačuvanog servisa ijednog od igrača.

Krajinović je ipak bio za nijansu bolji, pa je u sedmom gemu uspeo nekako da se obrani i povede 5:2, nakon čega je i četvrtim brejkom uzeo set.

Drugi deo igre bio je još ubedljiviji jer kod Fučoviča gotovo da je nestao ritern, početni udarci su mu bili loši, a realizacija iz prvog servisa nešto bolja nego u prvom setu kada je imao kataklizmičnih osam posto osvojenih poena.

Imajući sve u vidu, ne čudi što je Krajinović sa još dva brejka poveo brzo sa 5:0 i tek u šestom gemu dopustio Mađaru da osvoji gem na svoj servis.

Srpski igrač je bez izgubljenog poena lagano završio meč i otišao u narednu rundu gde ga čeka Miloš Raonić.

Kanađanin je na ovom turniru do sada upisao tri pobede nad Semom Kverijem, Denom Evansom i Endijem Marijem.