≫

Đoković pao posle velike drame: Nole propustio priliku u tajbrejku za finale Londona

Srpski teniser odigrao je solidan meč, ali nije imao mentalnu snagu da pobedi kada je vodio sa 4:0 u tajbrejku

• 70
Novak Đoković Masters Pariz Foto: AP/Tanjug

Najbolji svetski teniser Novak Đoković  poražen je u polufinalu Završnog mastersa u Londonu od Austrijanca Dominika Tima sa 2:1 (7:5,6:7,7:6) u setovima.

Bio je ovo njihov 12. međusobni duel, a Srbin trenutno vodi u pobedama 7:5.

Ove godine su se samo jednom sastali, i to u finalu Australijen opena kada je Novak pobedio sa 3:2 u setovima, a sada mu se Tim revanširao.

Đoković je imao dobijen meč u tajbrejku z. seta kada je vodio sa 4:0, ali je Tim uspeo da pronađe način da se vrati sa šest vezanih poena i dođe na 6:4, a zatim i trijumfuje sa 7:5.

Pobednik ovog duela Dominik Tim u finalu Završnog mastersa, koji se poslednji put igra u Lonodnu, sastaće se sa boljim iz meča Nadal - Medvedev koji počinje od 21 čas.

Statistika meča Novak Đoković - Dominik Tim Printskrin. Flash score

Prvi set odlučen je u 11. gemu, kada je Tim napravio brejk na 5:5, a zatim osvojio set.

Bez većih problema Tim je priveo prvi set kraju, a prvi je došao i do brejk lopte u drugom – na 2:2 je napao forhendom po paraleli i pogodio je mrežu. Konačno, u osmom gemu drugog seta Novak je stvorio prvu brejk loptu, bio na lopti na riternu, ali ju je za malo poslao u aut.

Novak Đoković., Dominik Tim Foto: AP/Tanjug

Drugi set je otišao u tajbrejk gde je Novak ukupno spasao četiri meč lopte , prvu asom, poslednju forhendom na samu liniju, a u dve između je Tim pogrešio (u razmeni i dupla greška).

Novak je na prvoj svojoj set lopti kontrolisao poen, ali je izbacio insajd in forhend u aut, ali drugu u taj brejku (četvrtu ukupno) realizovao je nakon što je Tim poslao bekhend u mrežu 12-10 i 1-1 u setovima.

Britain Tennis ATP Finals Frank Augstein

Treći set drama do kraja. Bez brejk prilike sa obe strane, a Novak je znao da mu je tajbrejk šansa. Uspeo je da ga izbori i da povede sa 4:0, a onda neverovatn pad. Tim pravi 6-0 seriju i lomi ovaj meč na 6:4, a zatim ga privodi kraju.

ĐOKOVIĆ - TIM 1:2  (5:7, 7:6 (10), 7:6)

TOK MEČA:

Tajbrejk III SET:

7:5 TIM OSVAJA KLJUČNI POEN ZA FINALE

5:4 Tim je preokrenuo sa pet vezanih poena.

4:0 Đoković ide ka pobedi.

3:0 Đoković krenuo furiozno, odmah uzeo svoja dva servisaa i mini brejk.

Dominik Tim, Masters Pariz Foto: AP/Tanjug

II SET:

6:6 Novak sigruran kad je najpotrebnije, idemo u novi tajbrejk

5:6 Pokušao je Novak da napadne servis Austrijanca, i išlo mu je dobro 30:30, ali je u jednom trenuku popustio i počeo da šalje loptice van linija.

5:5 Bez većih problema Đoković osvaja servis i to perfektnim forhendom koji je bio fantastičan

4:5 Tim stiže do petog osvojenog gema. Sada Nole mora da bude maksimalno koncentrisan da mu se ne desi brejk.

4:4 I dalje bez prilike za brejk sa obe strane. Svako čuva svoj servis. Igra se dosta jako i sa dobrim potezima.

Novak Đoković Foto: AP/Tanjug

2:3 Sada Tim održava tu minimalnu prednost jer prvi servira i može da vreba kiks rivala za brejk i prilike za pobedu.

2:1 Sudar titana u Londonu se nastvalja.. Nema prilika za brejk i svako osvaja svoj servis, kao i u prethodna dva seta

0:1  Ovoga puta Tim otvara set osvajanjem gema nastavlja se drama za finale.

TAJBREJK II SETA:

12:10 Slomio ga je Nole i uspeo da osvoji set. Neverovatno je šta radi Srbin u tajbrejku. Sve ključne poena on osvaja. Ovoga puta je spasao četiri meč lopte i uspeo da prelomi rivala.

8:8 Đoković je spasao dve set lopte, a imao je i sam dve set lopte

5:6 Tim ima meč loptu.

5:5 Tim se ne predaje

5:4 Novak na svoj servis osvaja još jedan gem i sve je bliži osvajanju seta.

4:4 Tim se vraća novim brejkom.

4:2 Novi brejk Đokovića za osetnije vođstvo

2:2 Izjednačuje Nole odmah.

0:2 Tim koristi odmah svoj servis i uzima mini brejk Noletu.

II SET

6:6 Ide se u tajbrejk. Đoković je propustio dve set lopte na kraju ovog gema.

6:5 Đoković ovoga puta nije napravio grešku i dozvolio brejk, već je obezbedio igranje tajbrejka, ako dođe do toga. Sada može da napadne servis Tima.

5:4 Nole lagano uzima gem na svoj servis i ponovo baca pritisak na Tima da servira za opstanak u setu.

4:4 Prava šteta što nije bio bolji ritern Đokovića na 30:40 za njega na servisu Tima. Poslao je lopticu u aut i propustio priliku za brejk.

4:3 Kakva borba titana u Londonu. Nema prostora za minimalnu grešku jer se sve koristi. Ipak, i dalje, osim one jedne prilike Tima, nema prilika za brejkove. Novak osvaja svoje servise prilično lako.

3:2 Đoković praci tri neverovatne greške , dve iz forhenda, jednu iz bekenda i daje Timu brejk loptu na 30:40. Na svu sreću nije je iskoristio, pa je Nole sa dva efektna servisa rešio gem

2:2 Uzima lako Tim gem na svoj servis i to sa nulom. Đoković nikako da pronađe svoju pravu igru. Pokušava da izlati na mrežu, ali nije uspešan.

2:1 Isti scenario kao iz prvog seta. Oba tenisera su sigruna na svoj servis, pitanje je ko će popustiti opet, kao Novak na kraju prvog kad je dozvolio brejk.

1:0 Nema vremena za žaljenje, ide se dalje. Đoković odmah i drugom setu uzima prvi gem da povrati samopouzdanje. Inače, Tim je do sada izgubio dva meča kada je uzimao prvi set na startu.

I SET:

5:7 Iskoristio je poklon Dominik Tim i na svoj servis uzeo veoma važan prvi set.

5:6 Nevervatno promašuje voleje Đoković i guibi tri poena na mreži i daje Timu brejk u najnezgodnijem momentu, koji sada ima servis za osvajanje seta.

5:5 Nole ponovo muči Tima, uspeo je da stigne do 40:40 i natera ga da ozbiljno trči i radi po terenu. Ali, ne i da uzme brejk, jer je Novak napao drugi servis rivala ali bezuspešno.

Novak Đoković Foto: Tanjug/AP

5:4 I dalje nema prilika za brejk ni na jednoj strani. Velika borba dva vrhunska igrača. Novaka služi servis i nema problema sa osvajanjem gemova u tom segmentu. Međutim, mora da nađe priliku za brejk sada i prelomi ovaj set,

4:3 Đoković je prvi put pripreztio Timu i imao 0:30 na servis Austrijanca, ali se osvaja US opena izvukao i uzeo gem. Već u sledećem naš as lagano na svoj servis održava prednost.

3:2 Obojica igrača sigruni na svoj servis, bez prilika za brejk. Novak forsira forhend koji mu prolazi odlično.

2:1 Novak deluje dosta čvrsto sa osnovne linije, razmena udaraca i odlični vineri srpskog tenisera za lagano vođstvo

1:0 Novak je imao prvi servis i uspeo je da ga iskoristi, doduše ne tako lako, Tim je uspeo da stigne do 30:30.