Kecmanović dobio srpski derbi za polufinale!

Miomir u dva seta bolji od Đerea

• 0
Miomir Kecmanović

Srpski teniser Miomir Kecmanović palsirao se u polufinale ATP turnira u Buenos Ajresu, pošto je u dva seta bio bolji od sunarodnika Lasla Đerea - 6:4, 7:6 (8:6)!

Srpski derbi trajao je dva sata i 11 minuta, a Kecmanović će plasman u finale tražiti protiv boljeg iz duela Dijego Švarcman - Haume Munar.

Prvi brejk na meču između Kecmanovića i Đerea videli smo u 7. gemu prvog seta, mada su prethodno obojica imali priliku da to ranije učine. Kecmanović je bio taj koji je poveo sa 4:3 na Đereov servis, ali ga je ovaj brzo ribrejknuo.

Međutim, Kecmanović ponovo oduzima servis sunarodniku, poveo je sa 5:4, a zatim jemiskoristio svoju tek treću set loptu za 1:0. Prethodno je Đere imao 40:15 i 40:30.

Na početku drugog seta videli smo dva brejka, a zatim i još tri brejk šanse u naredna dva gema (2:2). Kecmanović je pri rezultatu 5:5 imao jedu priliku da Đereu uzme servis, ali je set otišao u taj-brejk.

A tamo je Đere vodio sa 4:2, potom Kecmanovićč sa 6:4, da bi na kraju 42. teniser sveta iskoristio svoju treću meć loptu i otišao zasluženo u polufinale.