Dejvis Kup: Novak ispravio kiks Filipa Krajinovića, čeka nas dubl odluke

Naš tim igra drugi meč grupne faze četvrtfinala takmičenja

• 10
Filip Krajinovic

Muška teniska reprezentacija Srbije izjednačila je protiv Nemačke na 1:1 u drugom meču takmičenja u Dejvis kupu. Juče je Srbija pobedila Austriju u prvom meču sa 3:0 u pobedama i osvojila bod.

Prvi na teren danas je izašao Filip Krajinović koji je poražen od Dominika Kepfera sa 2:0 (7:6, 6:4). Posle njih na terenu su se našli Novak Đoković i Jan Lenard Štruf, a najbolji teniser sveta je rešio meč u svoju korist sa 6:2, 6:4.

Krajinović je pokazao dosta slabosti na ovom meču, naročito u drugom setu. Prvi set je odigrao sa oscilacijama.

Poveo je pa izgubio brejk, a onda je uspeo da se vrati, poveže nekoliko dobrih poteza i vrati brejk i dođe na gem od osvajanja seta 6:5.

SRBIJA - NEMAČKA 1:1

Krajinović - Kepfer 0:2 (6:7, 4:6)

Đoković - Jan Lenard Štruf (6:2, 6:4)

Dominik Kefer

Ipak, nije uspeo i Kepfer je u tajbrejku došao do važnog seta. U nastavku meča Krajinović je izdržao samo jedan gem, a nakon toga je pao i dozvolio Nemcu da povede sa 4:1.

Delovalo je kao da je kraj, ali se Filip vratio brejkom za 3:4 , ali to nije bilo sve. Kepfer pokazuje čvrstoću i osvaja novi brejk za 3:5 i priliku da servisom donese pobedu.

Filip se budi i vraća brejk za 4:5 i nadu za izjednačenje. Imao je servis i 30:0 ali je Kepfer uspeo da dođe do izjednačenja i onda da brejkom ostvari pobedu.

Ovaj meč ste mogli da pratite i uživo na Telegrafu.

II SET:

3:5 Ne, ne, jako loš gem za Filipa i Nemac sad uzima brejk i servira za pobedu.

3:4 BREEEJK. Kao da samo ga prozvali, Filip je odgrao kako treba i vratio brejk i sada ima priliku da uvede meč u neizvesnost.

2:4 Uzima Krajinović još jedan gem, ali za neki prokret treba mu mnogo bolja igra i brejk.

1:4 Kefer potvrđuje brejk i sada ima osetnu prednost nad našim igračem kome se bliži poraz.

1:3 Ponovo brejk Kepfera kao i u prvom setu. Krajinović serijom grešaka prepustio vođstvo rivalu.

1:1 Nemac je poveo, a Krajinović izjednačio odličnim drop šotom spasio je brejk loptu

Krajinovic

I SET:

6:7 (4:7 u tajbrejku) Krajinović je propustio šansu, a Nemac iskoristio poklon i doveo ekipu u vošstvo

6:6 Nije uspeo naš as novim brejkom da prelomi set, pa se ušlo u tajbrejk

5:4 Naš as održava prednost i ima još jedan gem do osvajanja seta

3:3 Odlično, Krajinović vratio brejk i sada ima priliku da povede.

1:3 Brejk Kepfera kad mu vreme nije. Nemac iznenadio našeg igrača i uzeo važan gem, a zatim lagano svoj gem osvojio i povećao razliku.

1:0 Krajinović osvaja prvi gem na svoj servis i dobro ulazi u meč