Evo šta je sve Teodora Kostović zaradila ulaskom u polufinale Čelendžera na Majorki

M. B.
M. B.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Teodora Kostović (18) je novom velikom pobedom na Majorki došla do polufinala Čelendžera, faze ove vrste turnira u kojoj nikada nije bila, te će joj ovaj uspeh doneti i veliki priliv bodova, ali i solidan novčani ček.

Naime, za prolazak među četiri najbolje teniserke na ovoj vrsti takmičenja, Teodora će zaraditi 49 bodova i doći će do 186. pozicije na VTA listi, što je astronomski uspeh shodno tome da pre 10 meseci skoro da nije bila ni u prvih 1000 na svetu.

Što se tiče novca, Kostovićevu sada najmanje sleduje 4.608 eura za prolaz u polufinale.

To bi pa skoro moglo da se duplira ukoliko uđe u samu borbu za trofej - najveći pehar koji bi mogla da poseduje u dosadašnjoj karijeri.

Za to će joj biti potrebna pobeda protiv zemljakinje Lole Radivojević ili Nemice Nome Nohe Akuge.

(Telegraf.rs)

Video: Piksi pred Albaniju: O zvižducima iz Beograda, koja trojica sigurno počinju meč

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA