Teniski džin, posle "maratona" izbacio Vavrinku sa Vimbldona ! (FOTO) (VIDEO)

Ovo je Amerikancu tek 2. trijumf na Vimbldonu u karijeri

• 2
Rejli Opelka Vimbldon Foto: Tanjug/AP

Trostruki Gren slem osvajač Sten Vavrinka završio je svoje ovogodišnje učešće na Vimbldonu pošto je 2. kolu izgubio od mladog Amerikanca Rejlija Opelke sa 3:2 (7-5, 3-6, 4-6, 6-4, 8-6).

Ovaj dvadesetjednogodišnji Amerikanac, visok 2.11, ostvario je uspeh karijere, a za to mu je trebalo 3 sata i 16 minuta.

Sa druge strane, Vavrinka je očekivano dobro ušao u meč, ali je pri rezultat 5:5 dozvolio brejk Oplenki koji on potvrđuje svojim servisom i osvaja set.

Ipak, Švajcarac se odmah vratio u igru osvajanjem naredna dva seta, da bi u 4. visoki Oplenka ponovo u ključnim trenucima došao do brejka i izjednačenja u setovima.

Do kraja, usledila je velika borba i prava drama. Prvo je Amerikanac spasao jbrejk loptu na 6:6, a onda došao do tri meč lopte od kojih je jednu uspeo da iskoristi i dođe do svoje druge pobede u  karijeri na Vimbldonu.

Da podsetimo, on će u 3. kolu igrati protiv boljeg iz meča Raonić i Hase.