Širokov sačuvao Zenitovu nadu

Rusi preokrenuli rezultat i posle drame nose minimalnu prednost u LIsabon...

• 0

Fudbaleri Zenita pobedili su večeras u Sankt Peterburgu ekipu lisabonske Benfike sa 3:2 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Iako je u gradu na Baltiku temperatura bila 20 stepeni ispod nule, na zaleđenom terenu je sve "prštalo" od borbe, a junak utakmice bio je dvostruki strelac Roman Širokov.

Benfika je povela u 20. minutu, nakon slobodnog udarca Oskara Kardosa i odbijene lopte koju je "pokupio" Maksi Pereira i smestio je iza leđa domaćeg golmana.

Radost gostiju trajala je samo šest minuta, pre nego što je Širokov iskoristio asistenciju Tomasa Hubočana. Potpuni preokret šampionu Rusije doneo je Sergej Semak atraktivnim golom "petom" u 71. minutu.

Uprkos lošim vremenskim uslovima, gosti iz Lisabona se nisu predavali i u 87. minutu došli su do izjednačenja. Gol je postigao Kardoso, ali mu je "kumovala" i smušena reakcija golmana Jurija Ževnova.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je već u sledećem napadu Širokov bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru gostiju i osigurao pobedu Zenitu.

Celu utakmicu u timu Benfike odigrao je Nemanja Matić, dok je Aleksandar Luković presedeo meč na klupi Zenita.

Revanš utakmica igra se 6. marta na stadionu "La luž" u glavnom gradu Portugala.

Ruski tim nije poražen na evropskim mečevima kod kuće od 30. septembra 2008. godine i meča sa Realom (2:1).

Zenit: Ževnov, Anjukov, Bruno Alveš, Lomberts, Hubočan, Širokov, Zirjanov, Fajzulin, Denisov, Keržakov i Kanunjikov.

Benfika: Artur, Emerson, Luizao, Maksi Pereira, Garaj, Bruno Cezar, Gaitan, Matić, Vicel, Oskar Kardozo i Rodrigo.