Ovde je Sud napravio totalnu zbrku,uzeo je malog monstruma za svedoka,Zakon lepo kaže:"osoba psihijatrijski slučaj,ne može biti osudjena,niti može biti svedok u postupku",znači ovde u ovom slučaju Sud je malog monstruma jednostavno proglasio za "normalnu" osobu,a pošto mu po Zakonu ne može biti sudjeno,mora biti pušten na slobodu,a nije proglašen psihijatrijskim slučajem,ne može biti zadržan ni u toj ustanovi!?Može biti samo pod nadzorom Socijalnih službi do punoletstva! U ovom slučaju Sud totalno promašio "temu"???
Kosta jeste nazalost psihicki normalan. On nije imao halucinacije i nije cuo "naredbu" spolja da pobije svoje drugove. Sve je radio savrseno svesno i izjavio je da je to uradio da bi konacno bio daleko od svoje kuce. On je znaci kod kuce bio psihicki maltretiran u kontinuitetu i cak mu je govoreno da je psihopata. Njegov unutrasnji otpor protiv tog maltretiranja je doveo do strasnog zlocina. Jedini i iskljucivi krivci su roditelji, a Kostu ce neka tajna strana sluzba vec uzeti pod svoje, cim izadje na slobodu.
Kao dečak sam se bavio sportskim streljaštvom, kao i još puno mojih vršnjaka iz cele Jugoslavije, ali nikome od nas nije padalo na pamet da nekoga ubijemo da bi "napakostili" mami ili tati. Roditelji su odgovorni za vaspitanje dece, ali ako nekome "kvrcne" u glavi on može i priborom za jelo nekoga da ubije. Uopšte mu nije potreban pištolj. Mali je zlo, i trebao bi da ostane iza rešetaka do kraja života.
E ovde je kvrcnulo u glavi,u tome je razlika.
Pa sad nek placaju za oruzje.
I ne bi mogao nikako viljuskom da pobije toliku decu,otac je direktan krivac.
Kada se preispituje uloga roditelja treba poći od toga šta bi jedno prosečno dete moglo da uradi. Sam si rekao možeš nekoga ubiti priborom za jelo. Koliko osoba možeš ubiti priborom za jelo za 2 min?Da li možeš 10 osoba ubiti?Kosta je u 2 min ubio 10-oro njih.Da je hteo do dolaska policije pobio bi bar pola škole.Bio je naoružan polu-automatskim oružjem.To jedno prosečno dete ne može naći u svojoj kući. Inspirisan Kostinim "uspehom" dečak u Nemačkoj je došao u školu sa kuhinjskim nožem-ubio je jedno dete a 2 povredio pre nego što je razoružan. To je šteta koju prosečno dete sa stvarima iz prosečne kuće može da napravi.Nijedan roditelj nije odgovarao jer mu je dete došlo u školu sa nožem ili makazama sa namerom da izvrši pokolj. Nijedno takvo dete nije napravilo štetu kao Kosta. To nije oružje kojim se može napraviti šteta tih razmera. Osobu sa nožem ili makazama-dete ili odraslu osobu možete razoružati ali nekoga ko u ruci nosi polu-automatsko oružje ne možete.Opet ponavljam, dobro je da je Kosta stao i pozvao policiju. Da je nastavio i čekao da policija interveniše pobio bi pola škole.Roditelji su krivi i odgovorni jer su pribavili opasno oružje i to držali u stanu u kome su deca bez da to oružje zaštite od njihovog dohavata.
A šta kažu pedagozi i psiholozi koji su Kosti dali potvrdu da je psihički zdrav i da može u kolektiv a videli su da je dete sa posebnim potrebama? Koliko su im Kostini roditelji platili? I svi drugi koji su videli da s njim nešto nije u redu ali su ćutali jer nisu hteli tako moćnim roditeljima da se zamere?
Majka je konstantno pretila direktorki skole. Kosta je inace po kratkom postupku, bez misljenja psihologa i pedagoga, prebacen u drugo odeljenje, (gde je napravio masakr), dok je jedna od ubijenih ucenica molila da bude premestena u drugo odeljenje i to nazalost nije docekala, jer je njena molba bila na cekanju vise od godinu dana !!!!! Sve su ova dva cudovista od roditelja radili preko veze, s ucenama, presijama i pretnjama.
Zelimo da znamo koja je buducnost decaka-ubice! Neka neko precizira gde se on nalazi, koliko dugo ce se tu nalaziti, koliko godina je ocekivano da nece biti na slobodi,..sve detalje, sve pojedinosti da znamo o njemu, imamo pravo na to, javnoat mora da bude upucena i obavestena o ovom pitanju! Takodje javnost mora da zna gde ce se nalaziti monstrumova sestra, jer je i ona potencijalno opasna po drustvo, ako je vaspitavana kao i Kosta. Znaci, adresa ustanove, u kakvim uslovima boravi monstrum, koliko ce dugo biti tu, izvolite, obavestite javnost!!!
Ono sto je uradjeno to se vise popraviti ne da. Ali drzava, zakonodavna i izvrsna vlast, mora doneti nove zakone koji bi sprecili, ili bar smsnile sansu, ponavljanje ovakvoga zlocina. Nikome ne mogu biti opravdanje godine ali ni eventalno trenutno stanje kao pijanstvo, droga, neuracunljivost isl. Efekti necijega zlocina ostaju zanavek bez obzira je li zlocin uradio neki maloletnik, pijanica, ludak, narkoman isl.
Otac dobio skoro 15 god zatvora??? Zbog čega??? Jel znate koliko dece ide u streljanu??? Jel znate koliko dece je napušteno i nevaspitano??? Jel otac pucao?? Pa koliko treba da dobije onaj što je izvršio ubistvo i telo zabetonirao u bure???
To koliko ko treba da dobije ce sud da kaze. A da, otac treba da dibije 15 godina. On mu je stavio pistolj u ruke. On ga je vodio u streljanu. On nije pogledao 2 dana da li mu je pistolj tu. On je imao tonu municije u kuci i maloletno dete koje vodi u streljanu. Da, otac je kriv isto koliko i majka. Samo mi ovde nije jasno zasto i majka monstruma nije osudjena na 15 godina. I pitanje ostaje, koliko ce Kosta dobiti robije? Isto kao sto je blazicev otac osudjen na 20 godina.
Uz sve nedostatke sudskog postupka, čudno mi je kako ovom presudom nije obuhvaćena i streljana. Ništa manja odgovornost nije ni njena, jer da nije tamo uvežbavao upotrebu oružja, nikada ne bi mogao da počini ovakav zločin.
Da, za 2 min je polu-automatskim oružjem napravio toliku štetu. Sad zamisli šta bi bilo da nije stao i pozvao policiju....da je nastavio sa masakrom. Šta misliš koliko bi žrtava bilo? I onda neko kaže kakve veze roditelji imaju sa Kostinim zločinom. Verujem da nisu želeli ništa od ovoga. Verujem da su želeli najbolje za svoju decu. Ali napunili su stan u kome su živeli opasnim oružjem koje nisu zaštitili od dohvata dece. Zbog toga su odgovorni za tolike žrtve.
Kad odsluži kaznu ona postaje ravnopravan član društva. Ako joj je oduzeta licenca nakon kazne, vraća joj se i može da nastavi sa poslom koji je obavljala do sada.
Šta bravo? Šta bravo? Pravda je po tebi zadovoljena? Ti ovo nazivaš pravdom pa pljeskaš rukama i vičeš "bravo"! Jel vidiš da zakon mora da se menja pod hitno, maloletnicima ne možeš i ne smeš ništa a oni to znaju i koriste. Pitaću te kad ti upadnu u kuću u 2 ujutru ti ih namlatiš pa se vučeš po sudu i dobiješ 2 godine zatvora. Pitaću te...."bravo".
Sud je trebao da osudi i komšije a ne samo roditelje jer su mogli i trebali da speče ovu tragediju.Mi mali i obični ljudi ne možemo uvek da razumemo velike i učene,možda je tako i bolje !
DRagutin
Mali će biti novi "četvrti čovek " ... ! Za koju godinu svi će ga zaboraviti a on će biti po svetu i radiće to što je najbolje naučio!
Podelite komentar
Goran
Nije mi jasan zakon.? Jel mali slobodan? Jel neko može da objasni, molim vas? Hvala.
Podelite komentar
Ceca
Majka je puno veci krivac od oca,ona je trebalo da dobije mnogo mnogo vise!!!Ovo je sramota koliko malo njoj dadose!!!
Podelite komentar
Saša Le
Bojim se odluke apelacionog suda, da Vladimiru drastično ne manji kaznu, a da Miljanu oslobodi zbog nedostatka dokaza. U našem sudstvu sve je moguće.
Podelite komentar
Hilfe
Ovde je Sud napravio totalnu zbrku,uzeo je malog monstruma za svedoka,Zakon lepo kaže:"osoba psihijatrijski slučaj,ne može biti osudjena,niti može biti svedok u postupku",znači ovde u ovom slučaju Sud je malog monstruma jednostavno proglasio za "normalnu" osobu,a pošto mu po Zakonu ne može biti sudjeno,mora biti pušten na slobodu,a nije proglašen psihijatrijskim slučajem,ne može biti zadržan ni u toj ustanovi!?Može biti samo pod nadzorom Socijalnih službi do punoletstva! U ovom slučaju Sud totalno promašio "temu"???
Podelite komentar
Dr psych
@Hilfe
Kosta jeste nazalost psihicki normalan. On nije imao halucinacije i nije cuo "naredbu" spolja da pobije svoje drugove. Sve je radio savrseno svesno i izjavio je da je to uradio da bi konacno bio daleko od svoje kuce. On je znaci kod kuce bio psihicki maltretiran u kontinuitetu i cak mu je govoreno da je psihopata. Njegov unutrasnji otpor protiv tog maltretiranja je doveo do strasnog zlocina. Jedini i iskljucivi krivci su roditelji, a Kostu ce neka tajna strana sluzba vec uzeti pod svoje, cim izadje na slobodu.
Podelite komentar
Sramna presuda
Pa i sudstvo i cela grupa politicara radi na brisanju indetiteta svih nas
Podelite komentar
Dux
Kao dečak sam se bavio sportskim streljaštvom, kao i još puno mojih vršnjaka iz cele Jugoslavije, ali nikome od nas nije padalo na pamet da nekoga ubijemo da bi "napakostili" mami ili tati. Roditelji su odgovorni za vaspitanje dece, ali ako nekome "kvrcne" u glavi on može i priborom za jelo nekoga da ubije. Uopšte mu nije potreban pištolj. Mali je zlo, i trebao bi da ostane iza rešetaka do kraja života.
Podelite komentar
Darko
@Dux
E ovde je kvrcnulo u glavi,u tome je razlika. Pa sad nek placaju za oruzje. I ne bi mogao nikako viljuskom da pobije toliku decu,otac je direktan krivac.
Podelite komentar
Shampita
@Dux
Kada se preispituje uloga roditelja treba poći od toga šta bi jedno prosečno dete moglo da uradi. Sam si rekao možeš nekoga ubiti priborom za jelo. Koliko osoba možeš ubiti priborom za jelo za 2 min?Da li možeš 10 osoba ubiti?Kosta je u 2 min ubio 10-oro njih.Da je hteo do dolaska policije pobio bi bar pola škole.Bio je naoružan polu-automatskim oružjem.To jedno prosečno dete ne može naći u svojoj kući. Inspirisan Kostinim "uspehom" dečak u Nemačkoj je došao u školu sa kuhinjskim nožem-ubio je jedno dete a 2 povredio pre nego što je razoružan. To je šteta koju prosečno dete sa stvarima iz prosečne kuće može da napravi.Nijedan roditelj nije odgovarao jer mu je dete došlo u školu sa nožem ili makazama sa namerom da izvrši pokolj. Nijedno takvo dete nije napravilo štetu kao Kosta. To nije oružje kojim se može napraviti šteta tih razmera. Osobu sa nožem ili makazama-dete ili odraslu osobu možete razoružati ali nekoga ko u ruci nosi polu-automatsko oružje ne možete.Opet ponavljam, dobro je da je Kosta stao i pozvao policiju. Da je nastavio i čekao da policija interveniše pobio bi pola škole.Roditelji su krivi i odgovorni jer su pribavili opasno oružje i to držali u stanu u kome su deca bez da to oružje zaštite od njihovog dohavata.
Podelite komentar
Darija
A šta kažu pedagozi i psiholozi koji su Kosti dali potvrdu da je psihički zdrav i da može u kolektiv a videli su da je dete sa posebnim potrebama? Koliko su im Kostini roditelji platili? I svi drugi koji su videli da s njim nešto nije u redu ali su ćutali jer nisu hteli tako moćnim roditeljima da se zamere?
Podelite komentar
Fact
@Darija
Majka je konstantno pretila direktorki skole. Kosta je inace po kratkom postupku, bez misljenja psihologa i pedagoga, prebacen u drugo odeljenje, (gde je napravio masakr), dok je jedna od ubijenih ucenica molila da bude premestena u drugo odeljenje i to nazalost nije docekala, jer je njena molba bila na cekanju vise od godinu dana !!!!! Sve su ova dva cudovista od roditelja radili preko veze, s ucenama, presijama i pretnjama.
Podelite komentar
Mama
Ono sto je uzasavajuce je sto je majka ubice dobila takoreci simbolicnu kaznu. To je za svaku osudu.
Podelite komentar
Hm
Mnje vise pravda je zadovoljena.
Podelite komentar
Novosadjanka
Zelimo da znamo koja je buducnost decaka-ubice! Neka neko precizira gde se on nalazi, koliko dugo ce se tu nalaziti, koliko godina je ocekivano da nece biti na slobodi,..sve detalje, sve pojedinosti da znamo o njemu, imamo pravo na to, javnoat mora da bude upucena i obavestena o ovom pitanju! Takodje javnost mora da zna gde ce se nalaziti monstrumova sestra, jer je i ona potencijalno opasna po drustvo, ako je vaspitavana kao i Kosta. Znaci, adresa ustanove, u kakvim uslovima boravi monstrum, koliko ce dugo biti tu, izvolite, obavestite javnost!!!
Podelite komentar
Mile
Uhapseni prdofil osudjen na 18 godina zatvora,evo sad ,pa policajci,savetnici,nacelnico. Svr sam kadar SNS
Podelite komentar
Leon
Ono sto je uradjeno to se vise popraviti ne da. Ali drzava, zakonodavna i izvrsna vlast, mora doneti nove zakone koji bi sprecili, ili bar smsnile sansu, ponavljanje ovakvoga zlocina. Nikome ne mogu biti opravdanje godine ali ni eventalno trenutno stanje kao pijanstvo, droga, neuracunljivost isl. Efekti necijega zlocina ostaju zanavek bez obzira je li zlocin uradio neki maloletnik, pijanica, ludak, narkoman isl.
Podelite komentar
Nenad
Monstrum ima težak kvar, kad postane punoletan doživotna.
Podelite komentar
Aleksandar
Nastavnica sa štakom u patikama i "gospođetina" u starleta štiklama, šta reći?
Podelite komentar
Demi
Otac dobio skoro 15 god zatvora??? Zbog čega??? Jel znate koliko dece ide u streljanu??? Jel znate koliko dece je napušteno i nevaspitano??? Jel otac pucao?? Pa koliko treba da dobije onaj što je izvršio ubistvo i telo zabetonirao u bure???
Podelite komentar
Ivana
@Demi
To koliko ko treba da dobije ce sud da kaze. A da, otac treba da dibije 15 godina. On mu je stavio pistolj u ruke. On ga je vodio u streljanu. On nije pogledao 2 dana da li mu je pistolj tu. On je imao tonu municije u kuci i maloletno dete koje vodi u streljanu. Da, otac je kriv isto koliko i majka. Samo mi ovde nije jasno zasto i majka monstruma nije osudjena na 15 godina. I pitanje ostaje, koliko ce Kosta dobiti robije? Isto kao sto je blazicev otac osudjen na 20 godina.
Podelite komentar
Cana
@Demi
Rezimski covek
Podelite komentar
Mrljica
@Demi
Kakva gospodjetina??? Dosadni ste vise
Podelite komentar
Deki
@Demi
Dete je maloletno, tako da su roditelji apsolutno krivi, maloletno dete razbije loptom prozor pa roditelji placaju, ne moze niko da bude kriv.
Podelite komentar
Živojin
Uz sve nedostatke sudskog postupka, čudno mi je kako ovom presudom nije obuhvaćena i streljana. Ništa manja odgovornost nije ni njena, jer da nije tamo uvežbavao upotrebu oružja, nikada ne bi mogao da počini ovakav zločin.
Podelite komentar
Lazar
@Živojin
I skola,zamisli skola ima psihologa,pedagoga i nastavnike i niko nista nije primetio kod ubice,neverovatno!!!
Podelite komentar
Axxa
Za 2 minuta i 1 sekundu,ubio toliko dece i razorio tudje zivote! Menjajte zakone!
Podelite komentar
Shampita
@Axxa
Da, za 2 min je polu-automatskim oružjem napravio toliku štetu. Sad zamisli šta bi bilo da nije stao i pozvao policiju....da je nastavio sa masakrom. Šta misliš koliko bi žrtava bilo? I onda neko kaže kakve veze roditelji imaju sa Kostinim zločinom. Verujem da nisu želeli ništa od ovoga. Verujem da su želeli najbolje za svoju decu. Ali napunili su stan u kome su živeli opasnim oružjem koje nisu zaštitili od dohvata dece. Zbog toga su odgovorni za tolike žrtve.
Podelite komentar
Fact
Da li ce Miljana i dalje da predaje genetiku na fakultetu i da li je ona sposobna da se bavi pedagoskim radom kao osudjena robijasica ?
Podelite komentar
Emilija
@Fact
Kad odsluži kaznu ona postaje ravnopravan član društva. Ako joj je oduzeta licenca nakon kazne, vraća joj se i može da nastavi sa poslom koji je obavljala do sada.
Podelite komentar
Ana
@Fact
Kakva bre licenca??? Nije lekar. I ne moze vise da radi na fakultetu/institutu. Samo da znas.
Podelite komentar
Ja111
Sud pre svega treba da osudi monstruma koji je delo izvrsio!!! Menjaj zakon ako treba!!!!!
Podelite komentar
Предраг
Ни једна казна не може утешити родитеље и породицу чувара, нека вам је вечна слава.
Podelite komentar
Zora
A sta cemo sa KK?....toga se ja plasim.
Podelite komentar
Слађана Точиловац Шаљић
Браво. Нека је вечна слава малим анђелима из Рибникара и њиховом чувару Драгану.
Podelite komentar
Bane
@Слађана Точиловац Шаљић
Šta bravo? Šta bravo? Pravda je po tebi zadovoljena? Ti ovo nazivaš pravdom pa pljeskaš rukama i vičeš "bravo"! Jel vidiš da zakon mora da se menja pod hitno, maloletnicima ne možeš i ne smeš ništa a oni to znaju i koriste. Pitaću te kad ti upadnu u kuću u 2 ujutru ti ih namlatiš pa se vučeš po sudu i dobiješ 2 godine zatvora. Pitaću te...."bravo".
Podelite komentar
Ateista
Sud je trebao da osudi i komšije a ne samo roditelje jer su mogli i trebali da speče ovu tragediju.Mi mali i obični ljudi ne možemo uvek da razumemo velike i učene,možda je tako i bolje !
Podelite komentar
Viki
@Ateista
I školu gde ih nisu učili drugarstvu.
Podelite komentar
Невена
@Ateista
Суд је превасходно требао осудити малу посесивну его звијер ... и питање шта ће бити са њим када се родитељи нађу на слободи?
Podelite komentar