Devojčica (7) na toboganu ispala ocu iz naručja i poginula: Detalji nezapamćene tragedije na Jadranu

   ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 4

Na ostrvu Rab u Hrvatskoj se dogodila velika tragedija u utorak popodne kada je dete poginulo prilikom pada sa vodenog tobogana.

Prema informacija do kojih je došao Telegraf.rs poginula je devojčica stara sedam godina, koja je imala nemačko državljanstvo:

"Nastradala je curica, koja je bila sa ocem na vodenom toboganu. Bila mu je u naručju i ispala je u zavoju", kaže naš izvor blizak Turističkoj zajednici Lopara i nastavlja:

"Ovaj tobogan je tu već 30 godina i ovo je prvi put da se nešto slično dogodilo. U pitanju je Rajska plaža i radi se o privatnom koncesionaru. Nastradala devojčica i otac nisu prijavljeni kao gosti hotela već su došli na kupanje".

Kako su hrvatski portali ranije preneli nesrećna devojčica je preminula u riječkoj bolnici, gde je hitno prevezena mdicinskim helikopterom.

"Juče poslepodne medicinskim letom s ostrva Rab u KBC Rijeka prevezeno je dete, koje je uprkos pruženoj lekarskoj pomoći nažalost preminulo", navodi se u policijskom saopštenju.

(Telegraf.rs)

Video: Opasan let po Boki, tik uz jahte i jarbole

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Joca

    23. jul 2025 | 13:42

    Pa kakav je to tobogan kad može da se pogine

  • X.

    23. jul 2025 | 13:52

    A kakve veze ima sto nisu prijavljeni kao gosti? Jel to abolira vlasnika tobogana

  • Budućnost

    23. jul 2025 | 16:16

    Prvo, ne drži se dete u naručju/krilu na toboganu i uvek se pravi pauza u spuštanju osoba, a ako nema pauze- prvo se spusti odrasla osoba, pa dete da odrastao čovek ne udavi dete u samom bazenu kada se spusti. Ako je ispala u krivini tobogana onda znači da, pošto je bila u naručju oca ili u krilu, je bila na većoj "visini" nego što je predviđeno (kada osoba sedi na pod tobogana), a onda kako se spušta toboganom dobija na ubrzanju lako "iskoči" iz krila (još gore- iz naručja jer je tada otac sigurno pustio) na krivini ako je tobogan otvorenog tipa. Zato su mnogi tobogani, ukoliko je potrebno iz sigurnosnih razloga, zatvoreni u pojedim delovima gde dolazi do tih skretanja/krivina- da ne bi lakše osobe ispale čak i kada se same spuštaju.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA