Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Član biblioteke
Slava heroju Milanu Tepić!!!
Сл.Ђ.Бијелић
Хвала ономе ко је приредио и овако конципирао ову вест, на годишњицу Милановог јуначког чина, готово ништа не бих додавао, побројани факти све говоре... Пожељно је да говоримо и пишемо о нашим јунацима и њиховим великим делима, а наш Милан, кнешпољски Синђелић, како сам га назвао недуго по сазнању за херојски чин, је истински јунак и громадна морална фигура која није заборавила своју заклетву... Онако тих и миран, сабран и без потребе за буком, знао је шта му је чинити онда кад је то требало и смело знати... Наш Милан је на велика врата ушао у српску историју, а верујем да ће његово дело бити окићено и пратећом легендом која ће имати и функцију својеврсне “етичке прихране” за генерације са одређеним обавезама које им је усуд живота на овим просторима доделио... Са сетом и поносом сећајући се мог ћутљивог и тихог предника из дубичке гимназије, оног стабилног младића из Комленца, на данашњи дан полажем оне Владикине речи као Миланов трајни белег и као морални кредо неким будућим Србима: “Благо оном ко довијека живи, имао се рашта и родити.”
Brk
Major Tepić i Vojvoda Sinđelić dva junaka kakve majke retko rađaju! Orden po njima da se nazove kao i razne institucije,ulice i da se o njima uči u školama,da se njihovo ime pominje i slavi dok je Srba i Srbije!