Veliko hapšenje u Sloveniji, pao Srbin: Kamionom pokušao da prokrijumčari skoro 100 migranata!
Policija u Novom Mestu uhapsila je 37-godišnjeg državljanina Srbije zbog sumnje da je kamionom ilegalno prevezao gotovo stotinu stranih državljana u Sloveniju.
Istog dana, u Drnovu je uhapšen i 27-godišnji državljanin Slovačke, koji je u kombiju prevozio 27 migranata, saopštila je Policijska uprava Novo Mesto, javlja slovenački portal 24ur.
Policiju je u sredu nešto pre 7 časova građanin obavestio da je u okolini Drnova primetio više ljudi kako izlaze iz kamiona, nakon čega je vozač nastavio vožnju. Policija je potom u Obrežju pronašla kamion sa srpskim registarskim oznakama i zaustavila 37-godišnjeg vozača. U kamionu, koji je prevozio pšenicu, pronađeni su tragovi krijumčarenja ljudi.
U široj okolini Drnova policija je pronašla i uhapsila 69 državljana Bangladeša, 28 državljana Pakistana, jednog državljanina Gane i jednog državljanina Nepala.
Protiv osumnjičenog krijumčara biće podneta krivična prijava zbog krivičnog dela nedozvoljenog prelaska državne granice ili teritorije države, nakon čega će biti priveden istražnom sudiji. Migranti koji su ilegalno ušli u Sloveniju skrivajući se u kamionu tokom postupka izrazili su nameru da zatraže međunarodnu zaštitu.
Kasnije tokom dana policija je, nakon dojave građanina o sumnjivom ponašanju vozača kombija u području Jesenica, u Drnovu pronašla 27-godišnjeg državljanina Slovačke. On je u kombiju prevozio 27 stranih državljana koji su ilegalno ušli u Sloveniju. Vozač je uhapšen, a kombi zaplenjen.
Policija je navela da postupak sa 25 državljana Egipta, jednim državljaninom Turske i jednim državljaninom Rusije još traje.
Iz policije su zahvalili građanima koji su svojim zapažanjem i pravovremenim prijavljivanjem značajno pomogli u sprovođenju policijskih postupaka. Pozvali su građane da odmah prijave svaku sumnjivu okolnost, ističući da je saradnja javnosti od velikog značaja za bezbednost i otkrivanje krivičnih dela.
(Telegraf.rs)
Video: Vatra se pomerila, stigla skoro do Djenovica, ceo dan avioni nadlecu i gase pozar, vidi se plamen
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ateista
Mogla bi država da nagradi onoga ko to prijavi nagradi,a.što da ne jer neće da propadne zbog neke male sume.
Podelite komentar