• 2

Kurti hoće da izbaci Tačija iz pregovora, najavio dogovor sa DSK, a ovako bi podelio funkcije

li će, kazao je lider Samoopredeljenja, njegova stranka formirati vladu ili će se ići ponovo na izbore

  • 2

Lider Pokreta Samoopredeljenje Aljbin Kurti izjavio je da bi Vjosa Osmani iz Demokratskog saveza Kosova (DSK) bila dobra ministarka spoljnih poslova ili predsednica Skupštine Kosova.

- Osmani, htela je da postane premijer. Sada moramo da pogledamo plan B. Imali smo saradnju kao kolege u parlamentu, verujem da ćemo zajedno dobro vladati. Imamo dobre šanse sa njom, verujem da bi ona dobro obavljala funkciju ministra inostranih poslova ili šefa parlamenta - kazao je Kurti, preneo je portal Kosovo onlajn pisanje Zerija.

Kurti je naveo da ne isključuje mogućnost da mesto predsednika u budućnosti pripadne DSK.

Takođe je naveo da nemaju glasove za smenu predsednika tzv.Kosova Hašima Tačija i da sa njim ne sarađuje.

- Odnosi su dobri jer ne postoje i postojaće jer on treba meni da da mandat i na kraju uradi dobru stvar - rekao je Kurti.

On je naveo da će on voditi dijalog sa Beogradom, a da pritom neće biti arogantan prema opoziciji, dodavši da će se danas sastati sa predstavnicima DSK.

- U principu su se složili da uđu u koaliciju sa nama. Na sastanku sa Mustafom i kandidatkinjom za premjera DSK, Vjosom Osmani, razgovaraćemo Besnik Besljimi i ja - rekao je Kurti.

 
 
 
View this post on Instagram

Të dashur qytetarë të vendit tim, Këtë vjeshtë janë mbushur plot 20 vjet që jam bërë anëtare e LDK-së dhe gati po aq që kam shërbyer në institucionet e Kosovës. Ka qenë rrugë jo e lehtë, plot pengesa e sfida, sikur për shumë të rinj e të reja në vendin tonë. Deri tani, ishte një rrugëtim i jashtëzakonshëm, përgjatë të cilit kam takuar mijëra gra e burra, vajza e djem, qytetarë të mirë të këtij vendi që më kanë mbushur plot shpresë për të ardhmen. I falënderoj miliona herë, nga thellësia e zemrës, të gjithë që na përkrahën e besuan në ne, si dhe të gjithë aktivistët e veprimtarët që kurrë nuk reshtën së punuari me vetëmohim. Arritëm që të gjithë së bashku, por për një kohë tejet të shkurtë prej vetëm një muaji, ta ringrisim LDK-në në një rezultat që nuk e kishte nga viti 2004. Por, na mbetet edhe shumë punë për të bërë, edhe shumë sfida për të kaluar, e ato mund t’i kalojmë vetëm së bashku. Më në fund, qytetarët, jo vetëm që votuan, por, ajo votë ishte thirrje për ndryshim e ndëshkim ndaj qeverisjes së keqe. Qytetarët, poashtu, përcaktuan qeverinë e re, e cila duhet të përbëhet nga opozita e deridjeshme. Për mua nuk ka asnjë alternativë tjetër. Koalicioni LDK-VV ka shumë sfida para vetes, por duhet ta ketë vetëm një interes: atë të qytetarëve të Kosovës. Unë do të punoj dhe do t’i shërbej vendit tim, pavarësisht se ku jam. Ashtu siç e kam thënë gjithnjë: në secilën betejë, do të jemi së bashku, deri në fund! E juaja, Vjosa

A post shared by Vjosa Osmani (@vjosa.osmani) on

Kurti je kazao da na tom sastanku neće biti reči o sastavu vlade, jer je, prema njegovim rečima, kosovski ustavni sud bio jasan kada je saopštio da je pitanje formiranje vlade u nadležnosti pobedničke stranke.

Ili će, kazao je lider Samoopredeljenja, njegova stranka formirati vladu ili će se ići ponovo na izbore.

Uveren je da sa DSK-om neće biti teškoće u pregovorima, te podsetio da su, dok su obe stranke bile u opoziciji tokom proteklih godinu i po dana, imali veoma dobru saradnju.

- A sada kada imate i potvrdu građana ta saradnja je i obavezna i racionalna - rekao je lider Samoopredeljenja i dodao da će razgovore sa DSK-om početi o programima i projektima, pa tek onda o odgovornosti i pozicijama.

Video: Klinton kao štafeta: Kosovski lideri u razdoru

(Telegraf.rs/Tanjug/Fonet)

Komentari

  • Dimitrije Tucovic

    Tako je Kurti ...izbaci tog Nepismena Thaci .... Kurti Pravo çovjek u Pravo vrijeme

Preporuka sa Weba

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima