PRIMERA: Bilbao srušio Barselonu, Žonas opet spasao Đukića (VIDEO)

Sjajni brazilski napadač het-trikom doneo ekipi Valensije ubedljivu pobedu protiv Osasune na "Mestalji"

• 0

Miroslav Đukić ostaje trener Valensije. Bilo je najava da će srpski trener u slučaju nezadovoljavajućeg rezultata protiv ekipe Osasune biti bivši na klupi "slepih miševa", ali da se spekulacije prekinu pobrinuo se sjajni Brazilac u redovima Valensije, Žonas. U pobedi od 3:0, sjajni napadač je postigao sva tri gola i time Valensiji doneo šestu pobedu u šampionatu.

Valensija je povela u samom finišu prvog poluvremena. Posle odličnog prodora Baragona po desnoj strani Žonas se našao na pravom mestu. Izabranici Miroslava Đukića su sjajno otvorili drugo poluvreme i u 48.minutu Žonas je na asistenciju Fejgulija duplirao prednost domaćina.

Brazilac je svoj treći pogodak postigao na još jednu asistenciju Baragona u 53. minutu i tako postavio konačan rezultat. Osasuna je od 15. minuta meč nastavila sa deset igrača na terenu, zbog direktnog crvenog kartona koji je zaradio Punal.

Atletik Bilbao je srušio Barselonu prvi put od 2006. godine! Ekipa Tate Martina doživela je prvi poraz u Primeri ove sezone, drugi uzastopni pošto je poražena od Ajaksa u Ligi šampiona!

Pretostavka da Barselona nije isti tim sa i bez najboljeg igrača sveta Lionela Mesija su se potvrdile! Katalonci su u Baskiji pokazali nemoć, a golom u 70. minutu srušio ih je Muniain, pa su posle 14. kola na vrhu tabele izjednačeni Atletiko Madrid i Barselona, dok je Bilbao izbio na četvrtu poziciju.