≫ 

Svake godine Srbiju napusti i do 60.000 visoko obrazovanih, a to nas košta milijardu evra

 ≫ 

Profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Aleksandar Baupal iznosi svoju računicu da je samo za obrazovanje studenta do diplomiranja koji se školuje o trošku države, potrebno od 30.000 do 35.000 evra

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Krle
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • kiza

    19. oktobar 2018 | 10:58

    List ističe da kod nas još niko nije precizno napravio procenu koliko se u Srbiji izdvaja za odgajanje i obrazovanje deteta od osnovne i srednje škole do diplome fakulteta... Ja,kao otac dve cerke,jedna je zavrsila srednju skolu,mladja upisala prvu godinu,ne razumem sta ovde pise???Kako mislite,odnosno da li se ovo odnosi koliko je nas roditelje kostalo skolovanje dece?Posto Drzava Srbija nije ulozila ni jedan jedini dinar.Knjige za osmi razred osnovne skole su kostale 18000 dinara,sveske i ostalu opremu ne racunam.Prijemni za fakultet sam platio 6500 dinara,godina kosta 1000 eura plus jos 1000 za sve ispite,potvrde i ostalo.Znaci jedna godina kosta 2000e,matematicki fakultet smer informatika.Sve mi to debelo placamo,tako da sta je problem gde ce kasnije ko da radi,zaradjuje,zivi?Sve sam debelo platio,sam.

  • Krle

    17. oktobar 2018 | 21:23

    Nije bas sve tako. Puno hiljada se nasih vratilo u zemlju da tu zive kao penzioneri. Kada uloze u stan ili kucu, kola, majstore, namestaj, tehniku....to je vec vise para nego sto je u njih ulozeno. Plus ne stede u kafani, na taksiju, putuju, idu u pozoriste, placaju privatno lekare, zubare, mnogi kupe vikendicu......pokrecu ekonomiju I vracaju drzavi mnogo vise para nego sto je drzava ulozila u njih.

  • Niko

    17. oktobar 2018 | 21:22

    Skola je obavezna za sve nase gradjene.da li gresim?sta onda hocete da ne idem u skolu koja je obavezna ili sta?dajte bolje uslove za te ljude i to je to niko nece da ide.pa jel normalno da ti isti ljudi zavrse te silne skole i da rade za 50-60000 din mesecno a moze da radi i zivi u npr.Nemackoj,Svici za 4-5000e??i powle ko je ovde lud

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA