Putin se definitivno sveti, stiglo najnovije saopštenje iz Rusije: "Ovo je odgovor na vaš terorizam"

I. N.
I. N.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 8

Rusija je noćas izvela brojne napade na teritoriju Ukrajine, a sada je rusko Ministarstvo odbrane objavilo da je u pitanju "odgovor na terorističke napade koje je izvršio režim u Kijevu".

"Noćas je, kao odgovor na terorističke akte režima u Kijevu, Oružanim snagama Ruske Federacije nanesen masovni udar preciznim oružjem velikog dometa sa vazdušnih, pomorskih i kopnenih baza, kao i udarni dronovi, po konstrukcijskim biroima, preduzećima za proizvodnju i popravku naoružanja i vojne tehnike Ukrajine, pogonima za sklapanje udarnih dronova, centrima za obuku letačkog osoblja, kao i skladištima naoružanja i vojne tehnike Oružanih snaga Ukrajine. Cilj udara je ostvaren. Svi određeni objekti su pogođeni“, navodi se u izveštaju Ministarstva.

Podsetimo, u ruskim napadima na Kijev tokom noći najmanje četiri osobe su poginule, a 20 je povređeno i pričinjena je veća materijalna šteta na energetskoj i železničkoj infrastrukturi, navele su ukrajinske vlasti.

Gradonačelnik ukrajinske prestonice Vitalij Kličko rekao je da je 16 povređenih hospitalizovano. Potraga i spasilačke operacije su u toku na nekoliko lokacija.

Požari su izbili u više okruga Kijeva nakon što su pali ostaci neprijateljskih dronova. U gradu je zbog posledica ruskog udara 2.167 porodica na levoj obali Dnjepra ostalo bez struje, prema saopštenju komunalnih službi.

Rusko granatiranje je oštetilo pruge u Kijevskoj oblasti, a određeni broj vozova preusmeren je na rezervnu rutu, saopštile su ukrajinske vlasti.

Tokom noći širom Ukrajine proglašena je vazdušna uzbuna zbog pretnje od ruskih raketa i udarnih dronova. Eksplozije su zabeležene u Kijevu, Ternopolju , Hmeljničkoj oblasti, Lavovu i Lucku.

(Telegraf.rs)

Video: Svečano zatvaranje koncertne sezone Beogradske filharmonije

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Boža zemunac

    6. jun 2025 | 12:49

    Bravo Putine.

  • Neko sa Zapada

    6. jun 2025 | 12:11

    Idemo dalje… samo tako, da znaju ko je gazda!!!👍

  • Pavle

    6. jun 2025 | 12:39

    Malo jaci udar😄 gde su tu mostovi termo i hidro centrale Ukrainska rada precednicka palata.Putin je sto vise vreme prolazi covek duboke drzave.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA