≫ 

Srbi i Bugari se 1913. borili i slikali kao braća pod turskim Jedrenom, pre nego što su se zakrvili

 ≫ 

Šta se dešavalo neposredno nakon što je bugarsko-srpska sila zaposela prvu osmanlijsku prestonicu u Evropi nije tema ovog teksta, već su to neograničene mogućnosti saradnje prikazane na ovim fotografijama. Ukazivanje na njih mnogo je razboritije od uobičajenih evokacija krvavih uspomena. O tome kako smo se klali stalno se govori; hajdemo, za promenu, da govorimo o tome kako smo se grlili

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika pskm
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • pskm

    26. mart 2020 | 15:54

    ono kada su ti isti bugari klali Srpski narod to se zaboravilo

  • Tozla

    26. mart 2020 | 12:46

    Nije ovo jedini primer srpsko bugarske saradnje i bratstva. Ne treba zaboraviti i da je bugarski car spašavao lozu Nemanjića u srednjem veku. Zatim pomoć Bugara Srbiji prilikom oslobađanja Srbije od Turske. Prva i druga bugarska legija je dala doprinos tome na čelu sa najviđenijim bugarskim revolucionarima kakav je bio Rakovski i Vasil Levski. Zatim ne treba zaboraviti i bugarske dobrovoljce na strani Srba u ratu u Bosni i Hercegovini i na Kosovu. Kroz vekove su se srspki i bugarski narod preplitali. Car Dušan je po poreklu svojih predaka tri četvrtine Bugarin. Prvi srspki partijarh priznat od Vizantije je Bugarin. Rođeni brat našeg viđenijeg političara u Austrougarskoj Svetozara Miletića je Đorđe Miletić. On je poznati borac za crkovnu i nacionalnu nezavisnost Bugara. Njegov sin Ljubomir Miletić je poznati bugarski intelektualac. Drugi njegov sin Svetozar Miletić je bugarski oficir i major u bugarskoj vojsci. Bilo je i sukoba i saradnje dva naroda kroz istoriju. Bugari i Srbi su može se reći dva naroda koji su se i ponajviše preplitali kroz istoriju. Vrlo slični po mnogim karakteristikama. Po meni treba gledati tu sličnost iskoristiti za pribiližavanje dva naroda i država za obostranu korist.

  • 👌🏼

    26. mart 2020 | 11:54

    A ti isti Bugari krenuse sa hitlerom u osvajanje Balkana pa i Srbije.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA