Prava istina o tome zašto lekari nose klompe

Klompe su sastavni deo opreme lekara i gotovo je nezamislivo da medicinsko osoblje ne nosi klompe iako na rapsolaganju imaju mnogo moderniju obuću

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Orfelija
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Goran

    17. februar 2020 | 10:14

    1. Klompe moraju imati sledeće karakteristike: antibakterijske jer preko obuće najlakše se unose mikrobi u bolnicama. 2. Lagane, mekane a stabilne, antistatik sa zaštitom od proklizavanja . 3. Da su od elastičnog od X-cell antibakterijskog materijala a ne poliuretanske, krute koje pucaju po gazištu i prikupljaju mikrobe u svojim pukotinama. 4. Klompe ne smeju da upijaju tečnost , krv, znoj i trebaju biti lake za održavanje , a za hiruške sale od specijalnog materijala i da se sterilišu u autoklave na 134 stepeni 5. Klompe trebaju bolnice da kupuju zaposlenima i to sertifikovane antibakterijske klompe, jer tako se čuvaju zaposleni od premora a pacjenti od zaraza. Bolničke infekcije (BI) utiču na povećanje morbiditeta, mortaliteta, kao i na povećanje troškova lečenja u zdravstvenim ustanovama a o tome niko ne obraća pažnju. Najčešće vrste rezistentnih bakterija u bolničkoj sredini su: Acinetobacter baumannii, članovi porodice Enterobacteriacae (Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli, Proteus mirabilis), Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Enterococcus spp. i Stenotrophomonas maltophilia. Svi ovi patogeni su dobro poznati i dokumentovani u različitim internacionalnim studijama nadzora nad antimikrobnom rezistencijom- EARSS (European Antimicrobial Resistance Surveillance System), Klompe nisu samo modni detalj već ozbiljan činilac u zdravstvu a antibakterijskih i X-cell ima malo u Srbiji kao marke i modeli u EU Suecos, Balder, Oden, Syster, Medical

  • Wien

    18. decembar 2017 | 23:17

    U operacionim salama se nose gumene klompe ....razlog jednostavan....lakse se peru i dezinfikuju na visokim temperaturama a jos bitnije je da nema statickog elektriciteta...

  • Migec

    18. decembar 2017 | 22:15

    Pa nose i papuce i patike, kako ko?

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA