Penali doneli pobedu Liverpulu nad Sitijem! Promašaj Kolarova u seriji (FOTO) (VIDEO)

Na kraju regularnog toka meča između premijerligaša bilo je 2:2, a uspešniji sa bele tačke bili su "crveni" sa "Enfilda"

• 1

U okviru međunarodnog Čempions kupa, susreli su se dva kluba koji su do same završnice Premijer lige vodili bitku za titulu.

Mančester Siti je tada bio bolji, ali se Liverpul u njihovom prvom susretu, u predsezoni, osvetio i pobedio aktuelnog šampiona Engleske posle penal serije (3:1).

Na kraju regularnog dela bilo je 2:2 na stadionu Jenkija u Njujorku. Istakao se Stevan Jovetić, koji je za građane postigao oba gola (kao i protiv Milana), očigledno željan dokazivanja posle povrede.

Zamenik kapitena Srbije Aleksandar Kolarov nije imao svoje veče, jer je bio jedan od onih igrača Sitija koji su promašili penal. Posle njega su pokušali Jaja Ture i Hesus Navas, kojima je Minjol odbranio penale.

Za Liverpul, za koji nije nastupio Lazar Marković, pogađali su Emre Kan, Henderson i Lukaš Leiva.

Jovetić je svoje golove postigao u 53. i 68. minutu, a Liverpul je uspevao da izjednači prvo preko Džordana Hendersona u 58, a potom i Rahina Sterlinga u 85. minutu.