Het-trik Škuletića u Subotici! Da li je Partizan overio jesenju titulu? (VIDEO)

Zahvaljuući golovima svog napadača, Partizan je odmakao večitom rivalu na četiri boda prednosti pred pauzu u prvenstvu

• 55

Misija Partizana u Subotici je obavljena! Crno-beli su pobedom 3:0 nad Spartakom iskoristili kiks večitog rivala s Čukaričkim, i na taj način povećali bodovnu prednost na četiri boda.

U poslednjem meču 12. kola Jelen Superlige, na jako lošem terenu Gradskog stadiona, Partizan je slavio golovima Petra Škuletića, koji je postigao het-trik! Ovako je 24-godišnji napadač stigao do brojke od 11 golova u sezoni.

Podsetimo da je ovo bio jubilarni, 700. meč koji je Saša Ilić odigrao u dresu vicešampiona.

Na kraju izveštaja možete videti rivale Partizana i Crvene zvezde do kraja jesenjeg dela sezone.

Spartak je bolje počeo meč i prvi je imao dve izgledne prilike preko Torbice i Mrkele, ali od prvog gola u 33. minutu, Partizan je imao posed lopte i konce u rukama. Ovo je bio prvi poraz subotičke ekipe na svom terenu.

Iz jedne jedine prave prilike u prvom poluvremenu, crno-beli su postigli gol - Škuletić je iskoristio kiks Ilije Radovića i sam izašao pred Janoševića, kog je uspeo lako da matira.

Treba napomenuti da je Spartak od 76. minuta igrao sa igračem manje, zbog toga što je Stefan Milošević prikupio dva žuta kartona.

Od tada je Spartak skroz pao, a Partizanov napadač, odmilošte prozvani Škuntelar, u dva minuta je postigao još dva gola - u 80. i 81. minutu.

Najpre je iskoristio grešku odbrane i natrčao na loptu koju je lako plasirao u mrežu.

Konačan rezultat Škuletić postavlja nakon što mu Lazović kao na tanjiru plasira zicer na pet metara. Slično je Lazović pokušao da odigra sa Nikolom Ninkovićem u 63. minutu, ali je ovaj poslao loptu pored stative.

Škuletić je u finišu meča zamenjen, a na terenu je bio Beko Fofana.

Sledi pauza od dve nedelje zbog sureta reprezentacija u kvalifikacijama, a naredni rival crno-belih je Napredak, koji će gostovati 22. novembra u Humskoj.

SPARTAK: Janošević, Plavšić, Kovačević, Torbica, Milošević, Milić (od 87. Balabanović), Antonić, Maksimović, Farkaš, Radović, Mrkela (od 62. Lukić).

PARTIZAN: Lukač, Ilić Branko, Ćirković, Stanković, Petrović, Marković, Drinčić, Ilić Saša, Ninković (od 63. Živković), Lazović, Škuletić (od 87. Fofana).