Augzburg je bio jači i od snega i od Hofenhajma za vrh tabele Bundeslige! (FOTO) (VIDEO)

Ekipa našeg Nikole Đurđića ostvarila je novi trijumf kojim se popela na peto mesto na tabeli

• 1

Padao je snge u Augzburgu, ali nije poremetio domaćina da dođe do pobede nad Hofenhajmom 3:1. Najprijatnije iznenađenje ovogodišnje Bundeslige, je uprkos teškim uslovima i snežnoj oluji nastavilo i u prolećnom delu sezone sa dobrim partijama.

Morao o je domaćin da angažuje redare da čiste sneg pre početka utakmice kako bi se stvorili dobri uslovi za igru, ali je vejalo neprestano, tako da je ubrzo izgledalo kao da nije ni čišćen teren.

Ipak, to nije zasmetalo Altintopu da na siteku prvog poluvremena dovede svoj tim u vođstvo koje je tri minuta kasnije duplirao Verner, ali je u poslednjem minutu prvog dela igre Firmino fenomenalnom reakcijom glavom iza leđa smanjio na 2:1.

Međutim, gosti nisu uspeli u drugom poluvremenu da dođu do izjednačenja i iščupaju bod, a njihove sve nade je raspršio Raul Bobadilja u 3. minutu nadoknade vremena.

Naš Nikola Đurđić je posmatrao trijumf svog tima sa klupe.

U prvom meču dana, Verder je bio bolji od Herte golovima Franka Di Santa čime je osvojio važna tri boda u borbi za opstanak.