Istorijski meč Primere: 4 golmana branila na jednom meču (VIDEO)

Sevilja pobedila Espanjol sa 3:2, a po jedno poluvreme branila su sva četiri golmana koji su uspeli da prime i po jedan gol

• 0

Fenomenalan meč odigrali su Sevilja i Espanjol, u okviru 21. kola Primere, gde je viđeno pet golova (3:2), ali ono što je bitno za ovu utakmicu jeste to da je ispisala istoriju Primere.

Naime, prvi put od 1961. godine na utakmici su branila četiri golmana.  Najpre je prvi golman Espanjola kasilja dobio creni karton u 40. minutu, a na njegovo mesto je došao rezervista Pau, da bi na odmoru viđena i rotacija u domaćem timu. Beta je zamenio Riko.

Zanimljivo, prvi put u istoriji španske Primere se desilo i da sva četiri golmana prime barem po jedan gol.

Espanjol je poveo iz penala na početku meča, da bi na poluvremenu već bilo 2:1 za Sevilju. Pogađali su Figueras u 26. i Vitolo u 35. minutu.

Uspeo je Sančez, sa igračem manje, da izjednači rezultat u 77. minutu i činilo se da će gosti odneti bod u Barselonu, ali je Aspas izmakao odbrani Espanjola i u 89. minutu obezbedio pobedu svom timu.