Hamburger pred selidbom u Cvajtu, Šalke se oprostio od Lige šampiona!

Fudbaleri Hamburgera znatno su umanjili šanse da opstanu u najjačem nemačkom društvu jer su u regionalnom derbiju poraženi od Verdera u Bremenu rezultatom 1:0.

• 0

Fudbaleri Volfsburga i Šalkea odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) u poslednjoj utakmici 29. kola nemačke Bundeslige.

Šalke ni peti meč u nizu nije uspeo da zabeleži tri boda, zbog čega se praktično oprostio od borbe za Ligu šampiona. Ekipa Ditera Hekinga je "iščupala" bod u finišu meča golom Kevina De Brujnea, a prethodno je Leroj Sane doveo "rudare" u vođstvo.

Reprezentativac Srbije Matija Nastasić nije bio u protokolu za ovaj meč.

Fudbaleri Hamburgera znatno su umanjili šanse da opstanu u najjačem nemačkom društvu jer su u regionalnom derbiju poraženi od Verdera u Bremenu rezultatom 1:0. Trenutak odluke desio se šest minuta pre kraja kada je Valon Behrami u svom kaznenom prostoru srušio Zlatka Junuzovića, a siguran sa "kreča" je bio nekadašnji napadač Čelsija Franko Di Santo.

Srpski fudbaler Slobodan Rajković odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je Gojko Kačar presedeo meč na klupi.

Nekadašnji šampion Evrope nalazi se na poslednjem mestu na tabeli sa 25 bodova, dva manje od Padeborna i pozicije koje vodi u baraž, kao i četiri od sigurnog Hanovera.