Mesi izveo još jedan neobičan penal, a pre toga ''izlomio'' bivšeg fudbalera Zvezde (VIDEO)

Katalonci bili ubedljivi na gostovanju Eibaru, koje je obeležio najbolji igrač sveta

• 17

Barselona je pobedila Eibar na gostovanju ubedljivo sa 4:0 i tako posle 28. kola beži Realu 12 bodova. Bio je ovo svojevrstan odgovor na ''sedmicu Reala'' od sinoć u kojoj je Kristijano Ronaldo postigao četiri gola.

Najzaslužniji za trijumf Katalonaca bio je najbolji igrač sveta, Lionel Mesi, koji je bio dvostruki strelac. Pogodio je u 41. i 76. minutu sa bele tačke. Upravo taj penal bio je specifičan, pošto je izveo popularnu ''panjenku''.

Sigurno je izvođenje kaznenog udarca Argentinca bilo propraćeno sa punom pažnjom nakon što je kod prethodnog asistirao Suarezu tako što nije šutirao, već samo pomerio loptu da Urugvajac postigne gol.

Kod drugog gola Mesi je izlomio srpskof fudbalera Aleksandra Pantića, bivšeg igrača Crvene zvezde, koji je bio ispred njega i pratio ga gotovo 30 metara, ali je jedan dribling Argentinca bio dovoljan da ga ''izlomi'', a zatim plasira loptu u golmanov donji levi ugao.

Mrežu Eibara načeo je talentovani Munir El Hadadi već u 8. minutu, a pred kraj meča se u listu strelaca upisao i Luis Suarez, koji je u 84. minutu postigao 100. ovosezonski pogodak čuvenog Barsinog trija MSN (Mesi - Suarez - Nejmar).

Barsa posle 28. kola Primere ima 72 boda, 12 više u donosu na Real, a 8 u odnosu na Atletiko, koji je savladao Valensiju na gostovanju sa 3:1, golovima Grizmana, Toresa i Karaska, dok je jedini pogodak sa ''slepe miševe'' postigao Čerišev.

Pogledajte sve golove sa meča Barselone.