Zvezdin "dželat" presudio i CSKA: Rusima nije pomogao ni "dabl-dabl" Teodosića

Šampion Evrope poražen prvi put ove sezone

• 0

Nema više neporaženih u Evroligi.

CSKA, aktuelni šampion Evrope i lider sa maksimalnim učinkom do ovog kola, pretrpeo je prvi poraz u novoj sezoni u utakmici u kojoj nijednog trenutka nije bio u vođstvu, što se zaista retko dešava.

Darušafaka je u Istanbulu savladala ekipu Dimitrisa Itudisa rezultatom 91:83.

Skupoceni turski tim je odigrao maestralno prvu četvrtinu koja je, ispostaviće se, bila ključna za ishod meča, jer je domaći tim posle prvih 10 minuta vodio 30:15!

Od tada, pa do samog kraja, gledali smo jurnjavu gostiju koji su na minut pre kraja stigli na "minus 1" (84:83), ali tada je na scenu stupio Vil Kliburn koji je pogodio dva penala i trojku u narednom napadu.

Gostima, posle toga, više nije bilo spasa.

Kliburna po zlu pamte i navijači Zvezde, jer je i u Beogradu, u prvom kolu, režirao preokret i doneo pobedu timu Dejvida Blata.

Pored Kliburna, koji se "probudio" u završnici i meč završio sa 14 poena, najzaslužniji za petu pobedu turskog sastava bili su takođe Amerikanci: Džejms Anderson sa 20 poena (trojke 5/9) i Bred Vanamejker sa 18.

Anderson je bio ključni igrač Darušafake u prvoj četvrtini sa 13 poena i tri trojke iz isto toliko pokušaja.

Na drugoj strani, Miloš Teodosić je dominirao sa 15 poena i 10 asistencija. De Kolo i Higins dodali su po 17, a Hajns je ubacio 11 poena.