Nema Ronalda? Nema Bejla? Nije problem - Benzema pogurao Real ka pokeru u Eibaru (VIDEO)

I "okrnjeni" Madriđani prejaki za Baskijce

• 1

Real može i bez najboljih, i to lagano.

Madriđani su posle stresnog kiksa sa Las Palmasom u prethodnom kolu (2:2), pravo lice pokazali u Baskiji protiv Eibara gde su, bez Ronalda i bez Bejla, ali i bez Morate, demonstrirali moć i ubedljivo porazili domaćine - 4:1.

Dvostruki strelac bio je Benzema, jedan gol dao je Džejms Rodrigez, a tačku na goleadu gostiju stavio je Asensio u 60. minutu.

Real je pobedu praktično obezbedio u prvih pola sata utakmice, tokom kojih su čas fudbala držali Benzema i Rodrigez koji su vezivali u čvor defanzivu domaćeg tima.

Francuz je postigao prva dva gola za tim Zinedina Zidana, u 14. i 25. minutu, da bi Kolumbijac nedugo potom stavio tačku na impresivnu predstavu "Kraljevskog kluba".

Drugo poluvreme bila je stvar rutine za evropskog prvaka.

Asensio je pobedu gostiju učinio još ubedljivijom, a Pena je desetak minuta kasnije postigao počasni gol za Eibar.

Situacija u borbi za titulu prvaka Španije polako ide ka dramatičnom finišu, jer Real ima dva boda manje i meč manje od Barse, koja svoj meč protiv Selte igra kasnije.